Pliki JPEG-nie mogę nijak otworzyć zdjęcia,błąd wtyczki?

Jak w temacie:

zdjęcia były na kompie,wgrałam je na płytkę dvd (w nero) no i okazało się,że w żaden sposób i niczym mi znanym nie mogę ich otworzyć i przejrzeć.Z ppm widok miniatury-pokazuje miniaturki nero,ale nie zdjęcia.

Przy próbie otwarcia w nero wyskakuje taki komunikat:

"Załadowanie jednej lub więcej wtyczek nie powiodło się!

Pliki wtyczki mogą być albo uszkodzone albo nie są prawidłowe."

Prawdę mówiąc to nawet nie bardzo wiem co to znaczy.No i nie wiem co jest z tymi zdjęciami nie tak.

Dodam,że płytkę którą wcześniej nagrałam,nero odczytuje zdjęcia normalnie bez problemów-a tę następną już nie.

A zdjęcia chciałabym bardzo odzyskać,są bardzo dla mnie cenne.na kompie już ich nie ma.

Poradźcie co zrobić?Czy w ogóle można coś z tym zrobić…

A to nero 8 ?

Tak to było nagrane 8-mką

może wybrałeś jakąś kosmiczną opcje nagrywania zamiast standardowego dodawania danych na dysk… Zobacz jakie pliki mają rozszerzenia: Panel sterowania>Opcje folderów>Widok>Ukryj rozszerzenia znanych typów plików (odznacz to) zastosuj ok…

zmień rozszerzenia plików z *.jpeg na *.jpg i bedzie po problemie…wtedy otworzysz w kazdym programie graficznym

Nic to nie dało… :frowning:

Spróbuj programem do odzyskiwania danych.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … nie+danych

ontrack ma lepsze narzedzia do odzyskania obrazu.

A czy możesz je skopiować na dysk?

Wynika z tego, że nie.

Witajcie.

Skopiować z płyty na dysk mogę-ale nie otwiera się niczym.Plik po prostu jest nieznany.

No to może jak skopiujesz na dysk to wtedy na ten plik PPM–> właściwości–> i tam gdzie jest nazwa dopisz " .jpg" (bez cudzysłowów), lub normalnie zmień nazwę jak napisał mab