Pliki mp3 w Ubuntu

Witam.

Dzisiaj niezmiernie miło zostałem zaskoczony przez Ubuntu, a mianowicie przypadkowo wszedłem na swój pulpit w windowsie (do katalogu). Zawsze myślałem że się nie da.

Tam też znajdują się pliki mp3 - których nie mogę odtworzyć na Ubuntu :frowning:

Wszystkie pliki HTML i Graficzne tworzone pod Windą mogę odczytywać co mnie uszczęśliwiło :slight_smile: ale co z mp3 ?

Kolejne pytanie - piszę to z windy, czy mogę te pliki na widowsowej partycji edytować/zapisywać na Ubuntu? Czy potrzebuję do tego jakiegoś programu :frowning: ?

Z góry dziękuję

FilipS

na jakim systemie plików masz postawioną Windę, FAT czy NTFS, FATa można zapisywać i odczytywać bezproblemowo, NTFS można łatwo odczytać, ale zapis wymaga doinstalowania sterownika który nazywa się ntfs-3g

to znaczy jak ich nie możesz otworzyć? nie słychać dźwięku, czy co?

Tzn. masz kodeki do mp3 i pod partycją z Ubuntu możesz słuchać mp3, a spod partycji windowsowych nie?

Windows obsługuje tylko “swoje” systemy plików: FAT, NTFS, jest wtyczka do Total Commandera która obsługuje ext2 - na inne systemy plików chyba nie ma rady pod Windowsem.

Dyski windowsowe NTFS.

Mogę odczytywać z nich pliki tekstowe i obrazy spod pozomu Ubuntu.

Nie mogę jedynie odczytywać plików MP3.

Pokazuje się coś o kodekach (nie pamiętam, sprawdzę, to samo przy SWF się pojawia choć flasha na stronach czyta bo zainstalowałem playera), choć chyba odtwarzałem już mp3 na ubuntu :expressionless:

Dzięki za konkretną odpowiedź :slight_smile: Gdzie to ściągnąć i jak to zainstalować?

google mówi

:oops:

Dzięki :smiley:

Może to z plikam mp3 pomoże, sprawdzę ;]

Zainstaluj sobie Automatix.Są tam wszystkie kodeki audio/video i duzo innych przydatnych rzeczy.Możesz wybrać co chcesz.

http://getautomatix.com/wiki/index.php? … _Automatix