Pliki na Pendrive


(system) #1

Witam.

Chce zrobić formata i mam instalke Windowsa na pendrive,ponieważ plyta sie zlamala :|.Niestety na kompie mam potzrzebne mi rzeczy spakowane w jeden plik winarem.I tu nasowa sie moje pytane czy moge ten skompresowany plik dac na tego pendrive z windowsem??


(Neurox) #2

Chyba nic się nie stanie jak masz poprawnie zrobioną instalke windowsa na ubs.Proponuje stworzyć nowy folder i tam skopiować potrzebne rzeczy.


(Dimatheus) #3

Hej,

Spokojnie, na pewno nic się nie stanie - nawet bez względu na to, gdzie na pendrive'ie umieścisz ten plik. Choć oczywiście najlepszym posunięciem będzie utworzenie nowego katalogu, tak jak radził Neurox - przynajmniej po instalacji nie będziesz miał problemu ze znalezieniem archiwum na pen'ie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(antiferno) #4

A czy czasem do tego nie jest potrzebny Dysk USB a nie pendrive ? w sensie taki z talerzami a nie flash , mi tylko taki bootował :wink:


(Kpc21) #5

Na to samo wychodzi. Różni się tylko technologią zapisu, tak jak w komputerze dysk twardy a SSD.


(Dimatheus) #6

Hej,

Tak jak pisze Kpc21 - bez znaczenia jest technologia urządzenia - ważne by zawierało kontroler USB. Może więc być to pendrive, dysk twardy z każdym z interfejsów i każdą techniką zapisu, a w niektórych przypadkach nawet mp3'ki - oczywiście muszą domyślnie w systemie być widoczne jako magazyn wymienny, a do ich działania nie powinny być używane inne sterowniki, niż domyślnie zawierane przez system.

Tak jak wyżej - być może posiadałeś dysk, który był wyposażony w jakiś dziwny host USB. Dużo zależy też od płyty głównej, na której zbudowany jest komputer oraz od możliwości BIOS'u.

Pozdrawiam,

Dimatheus