Pliki PDF zapis i odczyt

Wśród bardzo wielu programów do odczytu plików PDF zauważyłam , że są dobre do odczytywania dokumentów.

Nie mogę doczytać się jednak ,  który z nich dobrze oceniany  ( oprócz Adobe - bo go odinstalowałam)

również  je zapisuje …

Dzięki za sugestie :wink:

 

Foxit Advanced PDF Editor

Niestety płatny.

Windows 10 ma wirtualną drukarkę, która pozwala zapisać dokument do PDF. Możesz używać dowolnego edytora tekstu z opcją drukowania.

Do tworzenia pdf PDF Creator (wirtualna drukarka) zapisuje min. w jpg bmp tiff

http://www.dobreprogramy.pl/PDFCreator,Program,Windows,12691.html

Przy instalacji dodaje ci jeszcze na siłe jakiś programik, który należy potem odinstalować bo nie jest do niczego potrzebny.

Do odczytu pdf

 http://www.dobreprogramy.pl/PDFXChange-Viewer,Program,Windows,15117.html

 

Co do odczytywania  pdf-ów  Change-Viewer to OK, ale on nie zapisuje :(( a ta opcja jest mi potrzebna.

PDFCreator potrzebuje o ile się zorientowałam AA+AR a poza tym deinstalacja dodatkowego programu jest problematyczna :((

Do "Piooner"-a mam Windows XP :frowning:

Czyżby pozostało mi ponowne zainstalowanie niechcianego kombajnu ?

 

@toshiko

Chodzi ci o tworzenie nowych dokumentów, czy tylko ingerencję w już istniejące?

Zasadniczo tworzenie i edycja PDFów jest funkcją płatnych programów. Są oczywiście wyjątki. Takim wyjątkiem jest eksport np. doc, docx, odf, itd do PDF. Ale na tym ingerencja (prawie) się kończy. Prawie gdyż kolejną zmianą jaką możesz wprowadzić do PDFa są komentarze i korekty dostępne w większości rozbudowanych programów do obsługi PDF.

Natomiast większa obróbka, typu dodawanie stron, zmiana orientacji i kolejności stron, usuwanie linków, bądź ich dodawania, są zastrzeżone dla płatnych programów.

Funkcję eksportu do PDF ma MS Word i Writer z Libre Office. Można też zainstalować wirtualną drukarkę w systemie, eksportującą dowolne pliki do PDF.

PDF Creator nic więcej nie potrzebuje. Adobe Acrobat jest płatną wersją programu do obróbki PDF, Adobe Reader jest jego darmową wersją do przeglądania PDF.  PDF Creator potrzebuje jedynie Ghostscripta, który instaluje się automatycznie. Nowo utworzony PDF po jego utworzeniu zostanie automatycznie otworzony w domyślnym (dla twojego systemu) programie do przeglądania PDFów.

PDF em tylko odczytuję pliki w nim zapisane np. instrukcje czy regulaminy a zapisywać chcę zestawienia czy potwierdzenia przelewów, które w tym formacie generuje bank.

Tylko tyle i aż tyle :wink:

No ale bank już generuje PDF. Zatem dokumenty z banku są już w formacie PDF. Co chcesz jeszcze z nimi robić?

Tak, generuje…ale jeśli zapiszesz, by zostały u mnie to masz ikonkę “plik nieznanego typu” oznaczoną słownie jako plik typu pdf i “metr” małych liter ,cyfr i znaczków…

 

Czytać jak zauważyłam można , otwierają się poprawnie ale do zapisu niestety trzeba czegoś dodatkowego…No i chciałabym bez zbędnych “bajerów”  :wink:

To dziwne co piszesz, bo ja od kilku lat, na różnych systemach operacyjnych ściągam i zapisuje z banku przelewy w postaci PDF i nie potrzeba do zapisu tych plików żadnego softu. Wystarczy sama przeglądarka. Może masz coś źle skonfigurowane w przeglądarce. Jakiej przeglądarki używasz?

No właśnie, dziwne co piszesz. Sprawdziłam . Plik zapisany jako potwierdzenie PDF z ikonką pliku nieznanego i info od Windowsa, że system nie może otworzyć tego pliku…może poszukać w necie i t d…Podpowiadają : AR, AA, FoxitReader ale ten jest po angielsku :((

Mam najnowszego firefoxa.

 

Sprawdzałaś czy problem również występuje na innych przeglądarkach? Czy program, z którego korzystasz do odczytywania plików pdf jest ustawiony w systemie jako domyślny dla tego typu plików.

Otwórz Firefoxa, kliknij na Narzędzia u góry, następnie Opcje. Przełącz na zakładkę Aplikacje i znajdź taką pozycję: Portable Document Format. Po prawej od tego napisu możesz rozwinąć listę i wybrać taki sposób otwierania jaki cię interesuje. Możesz popróbować, który sposób odpowiednio ci otworzy i zapisze otwarty dokument PDF. U mnie przy domyślnym ustawieniu, tj. Podgląd w programie Firefox, po otwarciu PDF na stronie chociażby banku dokument wyświetla się w przegldarce a po prawej stronie w oknie przeglądarki na tym dokumencie pokazują się dodatkowe opcje, między innymi jest Drukowanie i Pobieranie (ikonki). Wybierasz pobieranie i normalnie zapisujesz PDF gdzie chcesz. Sprawdź to ustawienie i daj znać.

Dzięki bardzo za chęci pomocy :wink: ( jak również poprzednikom)

Właśnie sprawdziłam :frowning:

Przykładowo np. “Regulamin” banku otwiera się rzeczywiście sam ale już pobranie w obu wersjach rozwijanego menu zapisuje jako plik typu nieznanego .Próbowałam też po wybraniu opcji zamknąć przeglądarkę i ponownie uruchomić ale bez zmian :(( Pomęczę się jeszcze , może coś wymyślę :wink:

Pozostanie mi chyba sprawdzić Sumatrę i  Foxit-a albo wrócić do AR :((