Pliki same się tworzą na karcie pamięci


(Dziara667645121) #1

Witam, mam nadzieje że dobry dział,

otóż chciałem nagrać sobie muzykę na kartę pamięci w telefonie, kartę podłączyłem, otwieram folder z muzyką.

Najpierw nic tam nie było, a kiedy otworzyłem po raz kolejny to się porobiło... Zaczęły tworzyć się dziwne pliki, każdy zajmował od pół giga do kilku giga, karta pamięci ma tylko 2 Gb. Oto zdjęcia:

Na pierwszym zdjęciu widać jaki rozmiar jest podobno na karcie pamięci, poniżej są prawidłowe dane.

Na zdjęciu drugim są pokazane te pliki.

Mój system to Linux, Mandriva 2010. Na telefonie karta odbiera normalnie, jest muzyka, żadnych innych plików nie ma.

O co chodzi z tymi plikami? Czego to wina?

Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale przed pojawieniem się tych plików zmieniłem uprawnienia dla karty pamięci.


(dragonn) #2

Dobrze rozumiem, jak kartę podłączysz pod kompa to są tam jakieś dziwne pliki, i nic nie robisz, podłączasz pod telefon i ich nie ma bez usuwania ich. Albo ci się sypie system plików, albo to jakiś bug w Mandriva (masz w pełnie zaktualizowany system?). Polecam ci zrobić backup wszytkich danych z karty, i spróbować zrobić format.


(Dziara667645121) #3

Robię coś, a konkretniej próbowałem przerzucić pliki na kartę, oraz wcześniej zmieniłem chmod folderu karty pamięci, trochę mnie to zmieniło bo zawszę miałem pełny dostęp do karty, a w tym wypadku wyskoczył jakiś błąd...

Tak właśnie jest, pliki znikają, w folderze jest tylko muzyka.

Tak, chodź jest jeden problem. Odkąd mam ten system jeden pakiet nie chcę się zainstalować. Oto komunikat:

- java-1.6.0-openjdk-1.6.0.0-0.20.b16.11mdv2010.0.x86_64 (z powodu niesatysfakcjonującego pakietu fonts-ttf-dejavu)

Wątpię żeby to miało coś z tym wspólnego ale lepiej napisać.

Tak też zrobię.


(roobal) #4

Miałem całkiem niedawno ten sam problem w telefonie pod Ubuntu 9.10, z tym że nie na karcie pamięci a na pamięci wbudowanej w telefon. Miałem tam sporo zdjęć, które po przekopiowaniu na dysk w laptopie nie chciały się w żaden sposób usunąć z pamięci telefonu a identyczne pliku jak u Ciebie się u mnie namnażały przy każdym podłączeniu telefonu.

W moim przypadku pomogło zresetowanie pamięci, czyli format partycji z poziomu systemu zainstalowanego w telefonie (mam dwie partycje w telefonie, na jednej zainstalowany jest Windows Mobile, więc nie muszę resetować całej pamięci telefonu a na drugiej mam swoje pliki). Ja sobie mogłem na to pozwolić, bo i tak robiłem właśnie kopię zapasową zdjęć i innych plików oraz ogólne porządki w telefonie :slight_smile: Dlatego tak jak pisał dragonn , sformatowanie karty może pomóc :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Dziara667645121) #5

Hmm dziwne, próbowałem sformatować kartę z poziomu telefonu, ale po wpisaniu kodu zabezpieczającego telefon cię zaciął. W końcu udało mi się go odciąć i jak się okazało format przeszedł prawidłowo. Nie spodziewałem się czegoś takiego po Linuxie, dlatego wolałem tu napisać niż od razu formatować. Ale już wszystko wydaje się być dobrze