Pliki sciagniete na linuxie widoczne na windowsie

mam internet tylko na linuxie slyszalem ze jest taki program w linuxie w którym mozna tak ustawic ze wybrane pliki beda widoczne na partycjach widowsa. wiecie moze jak sie to nazywa??

nie wiem o co ci chodzi :smiley:

Przeciez mozna zamątować partycje pod z windowsa pod linuksem i będziesz wszystko widzial

jak sciągne jakis plik na liinuxsie np. jakas muze i chce zeby byl widoczny na windowsie. pytalem sie kiedys goscia ktory mi zakladal linuxa powiedzal ze jest jakis program w linuxie ktory udostepnia pliki na windowsa. wiem ze sa tego typu programy pod windowsem ale ja niemam neta na windowsie i niemam jak ich sciagnac. :cry:

A nie możesz go skopiować na partycję windowsa? :slight_smile:

Zobacz też: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=27071

Chodzi ci o udostepnianie plików na sieć? Jesli tak to “samba”, a jesli o odczytywanie danych z partycji Windowsowych to “man mount”, a odczyt danych z partycji Linuksowej pod Windowsem zalezy do typu partycji Linuksowej.

Najprościej skorzystać z partycji fat32 (żeby można było usuwać dane) lub NFTS (tylko do odczytu).

Z Linuksem nie ma problemu, bo zobaczysz w nim wszystkie pliki na partycjach Windows.

Z Windows jest problem, bo panowie z Redmond mają ograniczone horyzonty i poza fatem i ntfs niczego więcej nie widzą. Możesz skorzystać z wtyczki do Total Commandera, która umożliwia odczyt plików z partycji Ext2, Ext3 i Reiser (z doświadczenia wiem jednak, że nie jest to wygodne rozwiązanie).

Mozesz to zrobic programem Paragon Mount Everything 3.5 (odczytasz zarowno dane z partycji windowsa i linksowej, i przeniesies itp.)

Program byl dolonczony do gazety Ekspert w numerze 4/2005

Tutaj starsza darmowa wersja