Pliki systemowe

podejrzewam, ze podczas ostatniego ataku na mnie przez trojany mogmi zostac usuniety jakis plik systemowy (pliki). w windowsie 98 mialem taka opcje ze w uruchom wciskalem chyba sfc i mialem program co przywracal mi te pliki, a teraz mam win XP i to nie dziala, macie jakies inne sposoby???

Spróbuj użyć przywracania systemu, jeśli masz aktywne.

w xp -> sfc /scannow

a czy do tego jest potrzebna plytka???

nie nie jest. jeśli masz włączoną opcję przywracania musisz tylko ustawić punkt do którego ma być przywrócony system.

yyyyyyyy a mozna jasniej, bo jak ja to wlaczam to mi wyskakuje ze mam wlozyc plytke , w sumie pisze po niemiecku bo mam taki jezyk ale cos kumam :smiley: plytka w sumie mam ale nie wiem cz jakis danych nie strace

Mówisz zapewne o sfc /scannow :smiley:

Jeśli tak to nie stracisz używając tego polecenia.

Jeśli chodzi o przywracanie to wchodzisz w Panel Sterowania>>Wydajność i konserwacja>>Przywracanie systemu ( W lewym panelu u góry) :smiley:

a czym to sie rozni??? chodz mi tylko o przywrocenie plikow systemowych ktore przez przypadek mogl zostac usuniete

Jak czym się różni?

Przywracanie jak sama nazwa wskazuje cofa wszystko do stanu z momentu zrobienia punktu przywracania.

Zaś polecenie sprawdza pliki systemowe i je ewentualnie przywraca.

a ktor jest lepsze :slight_smile:

zrobilem tak jak kazaliscie sfc /scannow wlozylem plytke wyskoczylo okienko i pasek przelecialjakies 10 min i zniklo, skad wiadomo czy cos zrobil ten program???

dbbex daj spokój, co taki podejrzliwy jesteś :slight_smile: Przecież Microsoft nie umieścił tego narzedzia w systemie dla hecy, żeby uzytkowników w balona robić… Jak miał co naprawić to naprawił, a jak nie to skan zrobił i tyle. Sam pisałeś że niewiesz czy coś masz do naprawy tylko że podejrzewasz.


Asterisk

Skoro przeleciało beż żadnego komunikatu i znikło, to znaczy, że żadnen plik systemowy nie zaginął i nie miało co przywracać :slight_smile:

A zmieniło się coś czy dalej brakuje plików??

No właśnie :slight_smile: Tylko, że z tego co dbbex napisał, to nie wiedział on nawet czy faktycznie jakiś plik został usunięty.

Czyli nie ma problemu. Polecenie sfc /scannow by je przywróciło. Wydaje mi się że nie ma tu o czym rozmawiać. Brak plików to i obiawy były. :?