Pliki systemowe

Przeczytalem w nowym Komputer Swiat Ekspert ze jesli mam dysk systemowy sformatowany jako NTFS (a mam taki i dodam ze to systemowy !!

boot.ini

NTDETECT.COM

ntldr

Szukalem tych plikow ale nie moge znalezc :?

Gdzie one sa ??

P.S. te 3 pliki trzeba DOkopiowac do dysku startowego czy tylko te 3 pliki wystarcza zeby w arzie czego odpalic kompa ??

Te trzy pliki są w głównym katalogu i ukryte.

Dyskietki startowe do XP masz tu.

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

Lub płyta CD z XP wystarczy i konsola.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Jaka konsola ??

Przeczytałeś podany link.

Konsola odzyskiwania - działa jak dyskietki startowe.

Nie ma prostszego sposobu :? ??

A co z tym sposobem z KOMPUTER SWIATA ??

P.S. plikow nadal nie moge znalezc :? wybieram polecenie WYSZKUAJ tam zaznaczam pliki ukryte i tez nie moge znalezc tych plikow :?

To w czym problem,masz opis.

Najprościej użyj Total Commandera,w konfiguracji - ustawienia główne - wyświetlanie ustaw mu żeby pokazywał pliki ukryte i systemowe i te pliki zobaczysz na partycji gdzie masz XP.

W TOTAL COMMANDERZE widze !!

W Eksploratorze nie widze bo nie mam polecenia POKARZ SYSTEMOWE !!

czy możesz opisać w/w sposób jaka dyskietka itd

Cytuje: "Domyslnie stworzona dyskietka startowa dla WIDNOWS XP nie obsluguje patrtycji9 NTFS. gdy zaisntjieje potrzeba jej uzycia a nasz dysk jest sformatowany jako NTFS znajdziemy sie w kropce. Chyba ze wczesniej stworzymy dyskietke startowa z obsluga NTFS. Majac taka dyskietke wystartujemy Windowsa bez przeszkod nawet jesli pliki startowe sa usuniete

  1. przygotowujemy jedna dyskietke. Wkladamy ja do napedu. Formatujemy ja.

  2. Za pomoca Eksploratora z katalogu glownego (dysk systemowy) kopiyujemy trzy pliki: boot.ini NTDETECT.COM ntldr (sa one ukryte).Dyskietka jest gotowa, a my jestesmy zabezpieczeni przed awaria. kiedy uszkodzone zostana pliki startowe po prostu uruchomimy komputer ze stworzonej dyskietki"

P.S. dlaczego tam gdzie mam polecenie POKAZ UKRYTE PLIKI I FOLDERY nie mam tez polecenia zeby pokazac tez pliki systemowe ??

Napisz czy działa,bo nieznam tego sposobu uruchamiania XP na NTFS.

Nie próbowałem jeszcze :smiley:

P.S. dlaczego tam gdzie mam polecenie POKAZ UKRYTE PLIKI I FOLDERY nie mam tez polecenia zeby pokazac tez pliki systemowe

mnie się udało skopiować i wystartować z owej dyskietki, ta dyskietka jest bardzo ukrócona dlatego ze nie obsługuje poleceń dir nie można przejść na do folderów, mogę podpowiedzieć żeby klawiatura odpowiadała wszystkim znakom należy użyć kombinację Alt+Ctrl+F1

Panel sterowania - opcje folderów - widok i odptasz ukryj chronione pliki systemu operacyjnego - daj tak, oraz zaznacz opcje pokaż ukryte pliki i foldery - OK i masz.

System domyślnie ukrywe te pliki.