Pliki typu VR_MOVIE.VRO

Witam mam taki problem otóż nagrywam kumplowi z tv.programu AXN serial Dr.House posiadam nagrywarkę stacjonarną Panasonica model: DMR-E65 gdzie na płytę DVD-RAM nagrywam mu kilka odcinków w systemie SLP gdzie jakość jest obniżona ale zato można na płytę 4.7GB nagrać aż do 8 godzin materiału.Najpierw to nagrywam na wyżej wymienioną płytę i potem wrzucam już na komputer do obróbki materiału do danego oprogramowania którym to akurat jest teraz Nero wersja 9.2.6.0 gdzie jest podprogramik Nero Vision wersja 6.2.6.1 aby usunąć reklamy itd. gdy już zrobię cały montaż i gotowe jest wszystko do nagrania na płytę mam z tym problem mimo iż już jest exportowany do pliku w systemie MPEG 2 czyli jakości dvd.Bardzo długo to robi mimo bez chwalenia się dobrego sprzętu do obróbki materiału.Mam zasadę każdy ma to naco go stać jednych ( bez urazy ) rajcują gierki mnie akurat montaż pasjonuję się tym od wielu lat.Przede wszystkim liczy się u mnie dokładność i jakość nie ilość w tym fachu niestety to podstawa.Wróćmy do tematu mimo iż po zaznaczeniu w Nero Vision aby po montażu nagrał to na płytę 4.7GB zawsze jest problem i niechce tego nagrać.Dziwi mnie to bo płyta DVD-RAM także ma pojemność 4.7GB i na niej bezproblemowo jest wszystko nagrane tylko że jak już wsp.w tym systemie SLP o troszkę gorszej jakości obrazu ale koledze nie zależy na tym byle by mniał co oglądać i na płycie dużo się mieściło jego sprawa.Jak można rozwiązać ten problem muszę to wszystko obrabiać na kompie gdyż tu montaż robię do jednej tysięcznej sekundy klatka po klatce więc wycinając reklamy program robi to perfekcyjnie że nic nie widać po montażu noi co najważniejsze dla mnie ma interfejs polsko języczny.Próbowałem także już w Pinnacle Studio Ultimate wersja 11 , Video Deluxe 14 PLUS wszytkie wersje oprogramowania full.Będę wdzięczny za pomoc jak można rozwiązać ten problem.

Nie orientuje się w obróbce wideo, ale problem może jest w tym, że płyta DVD 4,7GB w rzeczywistości nie ma 4,7GB lecz ok 4,4GB

OK ale program i tak powinien skompresować tak aby weszło na 4.7 skoro na pliku wyjściowym jest ustawione na płytę jednowarstwową 4.7 a jak nie to chociaż niech to nagra jak trzeba nawet do tych 5GB na dysk twardy a potem sobie już ciut skompresuję programem SHRINK 3.2.0.15 i powinno być według mnie już po kłopocie chyba nie sądzisz???

Aby wypalić pliki z DVD RAM musisz je przerobić na format DVD VIDEO (lub bez obróbki skopiować 1:1)

Pliki typu VR_MOVIE.VRO zapisuje sobie oczywiście nagrywarka i jest to format dla niej zrozumiały(edycja na stacjonarnej polega na ukryciu sektorów które wycinasz reklamy a informacja jest tworzona sprzętowo) Program którym edytujesz te pliki muszą mieć już strukturę plików VOB zrozumiałych dla standardu DVD VIDEO Panasonic nie posiada całkowicie zgodnego tego standardu dlatego wypala trochę inaczej dane np. na płytach DVD-R (chociaż to pliki VOB )to wstawiając je do nero do DVD VIDEO aby wypalić je nie zmieszczą się na standardowej płytce chociaż na stacjonarnej nagrywarce się ta sama ilość danych zmieści (nie widać tego przy kopiowaniu 1:1)

Program o ile który radził sobie z edycją tych plików i bezpośrednim wypalaniem, na płytkę to Ulead (30 dni działa jak pełna wersja)

są droższe edytory video(sony czy adobe jeśli zajmujesz się edycją profesjonalnie)

BLADE2042 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif