Pliki w systemie win 7 skojarzone z jedną aplikacją

Bardzo proszę mi pomóc. potrzebuję szybkiej i sprawnej pomocy.Proszę tylko nie pisać mi o formatowaniu systemu bo to nie wchodzi w rachubę.

Dzisiaj mój młodszy siostrzeniec wszedł na jakąś stronę internetową chyba Cd Action jeśli się nie mylę i chciał coś tam odpalić z opcji " otwórz za pomocą…" i z rozwiniętej listy otworzył to za pomocą aplikacji Windows Media Center.

Po jakimś czasie Siadam na kompa i widzę że wszystkie ikony na pulpicie i w pasku start są skojarzone właśnie z programem Windows Media Center, kiedy próbuję odpalić jakąkolwiek inną aplikację odpala mi się za każdym razem właśnie ten program Windows Media Center. Nie mogę nawet zrobić przywracania systemu do poprzedniego stanu gdyż po próbie uruchomienia przywracania systemu włącza się dalej Windows Media Center :frowning: Jakakolwiek próba odinstalowania lub zainstalowania programu lub innych aplikacji czy nawet gier kończy się na uruchamianiu właśnie Windows Media Center. Nawet nie potrafiło otworzyć mi przeglądarki internetowej by znaleźć mój problem z opisanym powyżej moim problemem, dopiero po wejściu do folderu temp był skrót z normalną ikonką do jakiejś tam strony internetowej i tam dopiero mogłem przekierować się do tej strony - " forum dobreprogramy".

Nadmieniam też że wszystko co mam na dysku twardym tj. : programy użytkowe, gry instalacyjne i cała reszta innych plików jest skojarzona z programem Windows Media Center i po jakiejkolwiek innej próbie odpala mi się ten nieszczęsny Media Center.

Jeszcze raz proszę o szybką pomoc - odpowiedź, by rozwiązać i naprawić druzgoczący mój powyższy problem.

kazdy-program-win7-otwiera-sie-jako-win-media-center-t413508.html

Lub ściągnij exefix_cu i uruchom

ak6 wszedłem na ten twój pierwszy link podany przez Ciebie, stworzyłem te dwa pliki rejestru i kierowałem się dalszymi wskazówkami z resetowałem kompa i wiesz co… ZADZIAŁAŁO :smiley:

Bardzo Ci dziękuję za poświęcenie czasu i pomoc związaną z moim problemem.

Jesteś “WIELKI”. Jeszcze raz bardzo ale to bardzo Ci dziękuję. Pozdrawiam i miłego wieczorka Ci życzę!