Pliki z fat32 na Linuxie

jak je odczytac mam dysk podzielony osobno na linuxa i na windowsa poniewaz niemoge przekonac brejdaka do linuxa no i czasami sa mi potrzebne np. mp3 jakie mam na windowsowskich partycjach a nie chce mi sie uruchamiac caly czas kopa odnowa zgrywac na ipoda i spowrotem wlaczac linuxa a wiem ze jest mozliwosc czytania partycji z pod windowsa na linuxie

Jaką masz dystrybucje linux’a ??

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=777

mount -t vfat /dev/litera_dysku /mnt/punkt_montowania

NIe litera, a oznaczenie (hdax, hdbx, sdax, sdbx itp)

Na przyszłość polecam lekturę man mount

Widzę, że lubisz mieć ostatnie słowo. Zapytaj teraz osobę, która zgłaszała problem, czy wie co to hdxX albo sdxX. :wink:

Napisałem tak, żeby było prościej dla zwykłego zjadacza Windows, a manuala znam na pamięć. :wink:

Dawid, najlepiej dopisz sobie poniższy kod do /etc/fstab

/dev/litera_dysku /mnt/punkt_montowania vfat umask=0000 0 0

Jeśli nie wiesz jakim edytorem to zrobić, to Areh Ci podpowie z którego manuala skorzystać. :smiley:

Jesli masz którąś z dystrybucji dla początkujących typu suse, ubuntu, fedora, mandriva to te dystrybucje chyba automatycznie ci montuja partycje FAT od daaawna jak równierz NTFS. Sprawdz czy nie masz juz zamontowanej. Tak mi sie wydaje…

KonMan , tylko że ja widząc

od razu widzę tam C, D, E - tak jak jest to w Windowsie, a jak sam zapewne wiesz, takie coś nie przejdzie. W końcu manuala znasz na pamięć.