Pliki zapisywane na pulpicie na innej partycji

witam podzielilem sobei dysk 80 gb na partycje 10 oraz 70 gb i mam pewien proglem otoz wszystkie pliki zapisywane w moich dokumentach i na pulpicie zapisywane są na dysku ©10 gb keidy przekrocze te 10 gb domaga sie wieskzego dysku jak moge zrobic aby te wszystkie pliki moje dokumenty z pulpitu zapisywaly sie na dysku 70 gb (e) prosze o pomco to wazne nic jzu nei moge zapisywac:( da sie jakos utworzyc ten folder document abnd seetings na drugiej partycji?

przenieś folder moje dokumenty na drugą partycję - kliknij

prawym moje dokumenty w menu start i właściwości, w element docelowy wpisz nową ścieżkę i przenieś; co do pulpitu to jest to folder do skrótów ikon z pulpitu i nic więcej nie powinno się w nim zapisywać,

zwłaszcza z sieci; wielkość 10gb na partycję systemową jest “w sam raz”

ok dizeki za pomoc aha jeszcze jedno kilka razy sie zapomnialem i podczas instalowanai nie zmienilem sciezki zapisu i tak kilka rzeczy takie jak antyvirus czy codeki zainstalowalem na partycje c gdize mam windows mam nadzieje, ze to w niczym nei przeszkadza? czy jednak trzeba to wszystko usunac i przenies na drugi dysk?

nie tylko w niczym nie przeszkadza, ale taka jest domyślna konfiguracja windowsa(folder program files na partycji systemowej)

da rade jakos zmienic ta domyslna sciezke aby podczas instalacji automatycznie nie instalowalo sie na dysku c tylko e ?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=70081 :?

dzieki;) aha jeszcze jedno mam pytanie jak zmienic element docelowy pulpitu? z dysku c chcialbym przenies na e

w kluczu

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

po prawej będzie wpis Desktop - kliknij na nim prawym, wybierz modyfikuj i w dane wartości wpisz nową scieżkę np. E:\Pulpit

(na E musisz utworzyć folder Pulpit i przenieść zawartość z dotychczasowego; uwaga - po restarcie ikony na pulpicie mogą?? się nie wyświetlić, musisz przenieść skróty do nowego folderu, dopiero wtedy się pokażą)

żeby otworzyć rejestr wpisz regedit do uruchom i ENTER