Plusy i minusy Visty

Mam pytanie do użytkowników Visty… Ten system ma wiele plusów, ale też nie brakuje mu minusów… Jakie największe z nich zauważyliście? :frowning:

Proszę o wypowiedzi… :slight_smile:

był już taki temat

gdzie, moge prosic o link?

Minus brak niektórych sterowników szczególnie dla starszego sprzętu. Duża pamięciożerność

Plus szybsze działanie na dobrym sprzęcie co najmniej 1024 RAM-u

Plusy - szybciej działa niż XP (przynajmniej u mnie), Aero Glass, kilka fajnych aplikacji jak galeria obrazów czy media center.

Minusy - problemy ze sterownikami (np. nie mogę “odpalić” mikrofonu na mojej zintegrowanej karcie dźwiękowej), wolniej działające gry, niekompatybilność niektórych programów z Aero Glass i w ogóle z Vistą.

Po 10 dniach użytkowania Visty stwierdzam, że żadnej rewolucji nie ma i w zasadzie to bez bólu mógłbym powrócić do XP-ka, jednak ostatecznie zostaję przy Viście, głównie ze względu na stabilność i szybkość działania.

Jeden (narazie po miesiącu użytkowania) - BRAK OBSŁUGI AERO GLASS w trybie pełnoekranowym :frowning: Tu niestety Microsoft dał d… :x

Poza tym może i na pierwszy rzut oka nie widać tych rewolucji to jednak są:

  • lepsze wykorzystanie sprzętu;

  • lepsze zarządzanie pamięcią;

  • wydajniejszy mechanizm kopiowania i przenoszenia plików;

  • stabilność;

  • mimo pewnych kłopotów z działaniem niektórych programów duża zgodność z dotychczasowym oprogramowaniem;

Pozdrawiam

masz 512 ramu napewno czasem wolno system chodzi najlepiej miec co najmniej 1gb ramu

512 ramy spokojnie wystarcza do podstawowych zadań .

Sam mam 512 ramu i system mi w ogóle nie zwalnia

aero tez sam mam 512ramu i troche powalnia np. uruchamiam “moj komputer” wolniej niz w XP

nop - dokup pendrive 512mb kompatybilny z readyboost - bardzo daje kopa podobno na 512 ramu