Płynne działanie Windows 7

Dzień dobry,

 

Czy na notebooku z takimi parametrami jak poniżej, lepiej zainstalować XP z SP3 czy może Win7 z SP1?

 

Chipset Intel 940 (to ten co wspiera 533 busa)

Procesor Core Solo 1350

2 GB RAM 663 MHz

Dysk 120 GB 5400 rpm

 

Wcześniej ten notebook posiadał dysk 4200 rpm, 512 MB RAM oraz Celeron M 430.

Wiem, że goły XP jest całkiem sprawny, ale po zainstalowaniu SP3, wszystkich dalszych poprawek i antywirusa, jego wydajność spada o 50%…

Czy jest sens ładować tu Win7?

Osobiście zostałbym przy XP ale możesz na próbę zainstalować W7 i zobaczyć jak będzie z wydajnością.

Sam posiadam netbooka ale z troche lepszym procesorem (Intel Atom 2x1,66GhZ)

Jest tam Windows 7 Starter i wszystko śmiga (no tak z przymróżeniem oka) oczywiście antywirus jest (Nortol Security) i masa apek w tle.

Moja rada jest taka aby zainstalować Windows 7 Starter lub jakiegoś Linuxa np. Xubuntu, lub Lubuntu. Bo jak wiadomo Windows XP to stary dziadek i nie bardzo go polecam (z racji iż nawet nie jest wspierany). A co do tych distro linuxa to są one darmowe i w pełni funkcjonalne i spokojnie będą działać na towim PC.

Windows XP. Co do wydajności z SP3, to chyba trochę przesadzasz. Ja żadnego zwolnienia nie odczułem.

Ja odczułem, nie mam tam niczego poza antywirusem i czysty XP chodzi szybciej od XP z SP3 na tych samych podzespołach. Może Twój komputer ma lepsze parametry i dlatego nie odczuwasz.

Linux nie wchodzi w grę. To laptop dla rodziców do przeglądania internetu i pisania maili. Co do systemu Win7 starter to też średnio, ja mam win7 pro (z msdnaa).

Nie będę miał dużo czasu na instalację systemu, testowanie i ewentualny powrót do XP :frowning: będę to robił w święta, ale z racji odległości, mogę poświęcić na to minimum czasu, stąd moje pytanie o wydajność. Są jakieś testy jak zachowuje się 7 i XP na starszym sprzęcie (1 rdzeń, słaby chipset - bo to są wąskie gardła).

Instaluj windowsa 7, wszystko będzie działało bez problemu

Wydaje mi się, że jednordzeniowy procesor nie bedzie sobie radził z systemem windiws 7. Windows xp ma jednak mniejsze wymagania sprzetowe i nie bedzie tez tak męczył tego laptopa.

Jeżeli potrzebują go do internetubi wysylania emaili to na prawde mozna wybrać coś lekkiego z pingwinka o podobnym interface do xp

Raczej 7 odpada na takim sprzęcie tak samo XP (brak wsparcia). Polecił bym coś z Linux’a.

A jak nie będzie działało to gwarantujesz zwrot pieniędzy?

 

 

@ autor

 

Instaluj XP. Nie bój się zakończonego wsparcia technicznego tydzień temu.

 

Można też spróbować 7 Starter, ale on jest tak okrojony, że możesz szybko się zirytować.

Windows 7 Starter jest faktycznie bardzo okrojony- ma go moja narzeczona, co się przy tym systemie napracowałem to nikomu nie życzę. Dlatego też polecałbym bardziej XP. Jednakże nie zaszkodzi spróbować z Win 7 Starter. Jeśli lapka używasz tylko do przeglądania internetu i pisania w wordzie to możę być Win 7 Starter. Jeśli chcesz uruchamiać jakieś gry, tworzyć sieci, podłączać inne urządzenia zewnętrzne niż pendrivy czy tworzyć jakieś bazy danych to nigdy nie instaluj wersji Starter.