Płyta 1155 do 450-500zł. Do podkręcania

Witam, mam problem ze znalezieniem płyty godnej uwagi w tej cenie.

Będę podkręcał i5-2500k, podobno i5-2400 słabo sie kreca, tyle co 4x mnoznika w góre.

Co polecacie?

No niestety ale do 500zł z tego co mi wiadomo są tylko płyty na H67 który obsługuje zintegrowaną grafikę ale jest pozbawiony podkręcania. Za to płyty z P67 nie obsługują integry ale za to mają możliwość podkręcania procesorów i dostaniesz je powyżej 500zł.

Co do podkręcania to podkręcasz za pomocą Turbo Boots tzn za pomocą tylko mnożnika, magistralę QPT możesz podkręcić maksymalnie o 5MHz. Procesory z literą k mają odblokowane mnożniki dzięki czemu podkręcają się powyżej 5GHz. Za to procesory bez litery k mają zablokowane wysokie mnożniki dzięki czemu taktowanie po OC będzie trochę poniżej 4GHz więcej się po prostu nie da. Co do i3 one są pozbawione Turbo Boots przez co nie można ich podkręcić. Ponoć chodzą pogłoski że producenci płyt chcą coś zmienić aby nawet i3 było można podkręcić ale czy to prawna to nie wiadomo.

Tyle to wyczytałem :), tylko czekam na jakąś propozycje, i czy napewno na h67 nie da się podkręcić?

Asrock P67 Pro3 ~430 w sklepach, mnożnik można regulować do 60x.

Tak H67 nie obsługuje Turbo Boots a więc nie da się podkręcić żadnego procka LGA1155.

Ciekawe czy AsRock w końcu robi dobre płyty czy nadal robi byle działało.

Nie wiem, czy to ja mam coś z glową, ale tej płyty na ceneo znaleźć nie mogę :<

Dzięki za pomoc, powoli to ogarniam

Odkąd odłączył się od Asusa robi dobre płyty sam myślę nad tym modelem płyty + 2500k, chyba że funduszu zabraknie i będzie coś tańszego z H67 i i5-2300

Kupić ją można na pewno w esc.pl, x-kom.pl, arest.pl

Witam,

Teraz nowy problem, płyty na chipsetach h67/p67 wycofane ze sprzedaży. Czy ktos wie ile takie coś trwa? Niezdążyłem kupić. Kiedy takie płyty główne znowu będą dostępne?

Ok miesiąca, sam się wstrzymałem z zakupem. Jak koniecznie teraz chcesz mieć kompa to musiał byś składać na 1156.

Kurnaa, trochę mi to komplikuje życie, tymbadziej, że ferie przede mną ;/ No ale cóż niestety. Chociaż dla mnie i tak te sata 2 nie byłyby potrzebne. Gdzieś wyczytałem, że będzie seria 3 wypuszczona w kwietniu. Czekam na kompa od grudnia a tu takie coś.

Wycofane bo kontroler SATA 2.0 jest wadliwy i nie da się tego naprawić nowym biosem czy driverami. Ciekawe co z ludźmi co już nabyli feralne płyty.

Wymiany, czytałem sporo o tym. Nie powinni mieć żadnych problemów z wymianą albo zwrotem pieniędzy. Nie ma możliwości uszkodzenia dysków, jedynie problemy z odczytem.

Dodane 03.02.2011 (Cz) 17:57

W związku z tym, że w esc.pl ten asrock jest dostępny za 499 zł. Rodzi się pytanie: czy opłaca się tą płytę kupić mimo błędu w chipsecie? Chciałbym jak najszybciej ogarnąć kompa.

Mam ten sam problem, nie chcę czekać, i nie wiem czy się zdecydować.