Płyta 50 TB?

Ma stronie CHIPa: http://newsroom.chip.pl/news_173942.html?rss można przeczytać o płycie 50 TB modyfikowanej genetycznie. Według mnie to i tak będzie się przyjmować długo i najpierw nikt nie użyje całych możliwości tej płyty. Będzie ona wegług mnie popularna za ok. 5 lat. A wy co sądzicie??

Pomysł super ale to chyba “inpossible”

jakiś rok temu czytałem że najlepszym przyjacielem informatyka za 5 lat będzie chemik i biolog a to już się dzieje

zobaczymy :smiley:

:x

Ciekawe czym by zapisywali te dane aby była to dokładność kilku nanometrów :x

a czy coś będzie w stanie zapełnić te 50TB ? jak z prędkością odczytu/zapisu ? ile będzie kosztować ? wg mnie żadna z tego rewolucja, raczej ciekawostka naukowa, nieprzydatna w życiu codziennym

To samo kiedyś mówili o DVD a Bill Gates powiedział że 640kb RAMu wystarczy do wszystkiego. Więc jednak kiedyś to się przyda.

Narazie pomysl plyty o pojemności 50TB wydaje się bezsensowny, ale trzeba wziąś pod uwagę fakt, że wciąz się rozwijamy i owoce naszej technologi potrzebują coraz więcej miejsca do zapisu, bo są coraz doskonalsze. Wiec taka plytka już za pare lat może się bardzo przydać, bo nie bedziemy musieli nosic ze sobą stosu plyt tylko jedną na której pomIeścimy wszystko, a i ta za nastepne pare lat może się okazać za mala na nasze dane… :slight_smile:

Jeszcze sobie dłuugo poczekamy na upowszechnienie takich płyt :).

Edzioo : czy na pewno ? Jeszcze kilka lat temu komputer 166 mhz to był niemal kosmiczny sprzęt…

W sumie racja - ale na upowszechnienie poczekamy trochę. Nie sądzę, żeby początkowo każdy mógł sobie na to pozwolić.

Będzie identycznie jak z dvd, ktore na rynku jest 3 lata: 1- rok kosmicznie drogie cacko dla elit, 2- troche tańsze, 3- tanie jak grochówka w podrzędnej restauracji, 4-5 wypierane z rynku przez blue-ray ;] Tak jak ze wszystkim :wink:

DVD jeszcze będzie troszkę standardem dopóki ceny blu-ray nie spadną.

Przeciętnego Kowalskiego nie będzie stać na zakup nagrywaki za 4000zł. i jednej płytki za ponad 100zł.

A patrząc na podatność na zarysowania:

CD - bardzo zarysowane: czytane

DVD - zarysowane: problemy z czytaniem

B-R - delikatne ryski: wielkie problemy z czytaniem?

płyta 50TB - drobna ryska: brak czytania :?

Jeśli tak będzie to wątpię aby standard się przyjął :x