Płyta 800mb

Słyszałem że gdy się nagrywa płyte 800mb to nie które nagrywarki nie widzą że to jest 800 megowa płytka i trzeba dodać taki mały pliczek żeby nagrywara rozpoznała że to jest płyta 800mb. Ktoś mógłby podać linka do tego pliczka. z góry dzięki.

Kasten poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … verburning 8)

detektyw ale czy istnieje taki pliczek, bo słyszałem że tak. Te posty już czytałem. Chcem sie tylko dowiedzieć czy to prawda.

Kasten Klik proszę bardzo

Paweł ale o tym pliku nic nie widze

Przykładowe programy, które obsługują overburning to:

  • CDRWin (działa mimo, że autorzy programu twierdzą, że nie działa)

  • CD Wizard Pro

  • CloneCD

  • Feurio

  • FireBurner

  • NTI CD Maker

  • Nero Burning ROM - włączenie overburningu w Nero:

należy zamknąć Kreatora

Files --> Preferences --> Expert Features (Plik - Preferencje - Ustawienia zaawansowane)

zaznacz haczykiem “Enable overburn disc at once burning (Zezwalaj na overburning…)”

Przy Maximum CD lenght (maks. dł. płyty) wpisz 90 lub więcej min. (w najnowszej wersji max. czas to 120 min.)

w zakładce Write (Zapis) koniecznie zaznacz opcję DAO (Disc At Once)

  • Padus DiscJuggler - włączenie overburningu w DiscJuggler’ze v2.0x:

View --> Options --> Defaults

przy opcji “Max. image size” wpisz 80

zaznacz haczykiem “Overburn CD”

  • WinOnCD - po zastosowaniu tricku

Czasy maksymalnego wydłużenia płyt CDR, można “zmierzyć” przy pomocy programu Feurio , który posiada możliwość przetestowania max. pojemności danej płyty (poprzez overburning) i późniejsze skatalogowanie wyników w bazie danych (wyniki mogą być obarczone pewnym błędem).

Odpal Feurio CD Writer (feurio_write.exe)

Z menu Extras wybierz Test Capacity of CD-R

W test size wpisz 85:00

Naciśnij start i po skończeniu testu odczytaj wynik

Bazę danych z płytami możesz zobaczyć tutaj

Nie ma żadnych plików. Nigdy żadna nagrywarka, a tym bardziej program nie rozpozna, że ma do czynienia z płytą o pojemności 800MB. Po prostu musisz to wiedzieć i sam wybrać overburning i nagrywać w trybie DAO. Koniec tematu.

Zresztą na forum było to już mnóstwo razy wyjaśniane.