Płyta Asus i aktualizacja BIOS'U

Witam. Mam płyte Asusa M2A-VM HDMI version 1501 Biosu pobrałem ze strony Asusa, wypakowałem w formacie bin jest wrzuciłem na C.

Wchodze w Bios i nie znajduje tego pliku, pomozecie?

Nie wiem jak inni ale ja zawsze wypalam płytę z dyskiem startowy (przy pomocy nero ) z program do flashowania i biosem. Odpala dysk startowego wybieram napęd wpisuje nazwę programu do flashowania wskazuje bios i ładnie się aktualizuje,

A dokłądniej kolego?

odpalasz nero wybierasz nowy dysk szukasz na dole dysk startowy wybierasz tak jak jest ewentualnie ściągasz inny w postaci obrazu iso po wciśnięciu ok wrzucasz program do flashowania i bios i wypalasz płytę

następnie uruchamiasz kompa z tego dysku startowego

powinieneś mieć coś takiego D:\ (D- litera u ciebie moze byc inna)

teraz szukasz swojego napędu powiedzmy ze masz napęd pod F

wpisujesz F: i enter po czym wpisuje program flash.exe program powinien się uruchomić wskazujesz programowi gdzie jest bios i aktualizujesz

Do płyt asusa jest dodawany program do aktualizacji biosu z poziomu windowsa

A mam pytanie w przypadku tej płyty mam bios 1501 to mam zaktualizować na ten sama wersje czy moze byc wyzsza?

  1. Po co chcesz aktualizować bios? Masz jakieś problemy z komputerem? Jeśli wszystko działa prawidłowo to sobie odpuść.

Aktualizacja czyli wgrywanie czegoś nowszego. Jaki sens wgrywać to samo?

Jeżeli już uprzesz się na aktualizacje biosu, to wgraj najwyższą wersję, ale nie Beta (w Twoim przypadku będzie to 2302)

tu masz program do aktualizacji Biosu płyt Asusa

http://www.vista.pl/download/1183_asus_ … 15_13.html

ja zmieniałem też bios ,uruchamiasz to w windows , wskazujesz plik i jedzie,nic prostszego -pozdrawiam :slight_smile:

Temat do usunięcia,problem rozowiązany. mm150 dzięki :slight_smile: