PŁyta asus m2n-instalka

(Fidek79) #1

Witam mam taki mały problem,a wiec mam płyte asus m2n i problem z obudową poprostu nie wiem jak dobrac obudowe do niej w moim starym kompie niestety obudowa n ie pasuje tutaj podaje link do płyty:http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_AM2/bez_grafiki/Asus_M2N_nForce_430_MCP/pelny,id,31767/

oraz nastepne pytanie tutaj moge podłaczyc tylko dysk ata?sorka ale nie jestem najlepszy w tych tematach.Pozdrawiam i THX za pomoc

(Cosik Ktosik) #2

A ta stara obudowa, to co za jedna? Jaka tam była płyta wsadzona, ta z podpisu?

SATA też możesz podłączyć, z wykazu: Serial ATA II (4), czyli 4 porty sata wersja 2.

Co do ATA: ATA/133 (1), czyli jedno złącze. Jeżeli Masz też na ten interfejs napęd, to dysk musiałby być razem z nim podłączony. To spowolni dysk.

(Turboadi77491994) #3

No włąsnie jaką masz tą obudowę.

Możesz ta m podłączyć sata i sata 2

(Fidek79) #4

Tak obudowe mam do płyty msi ms7168 orginal tzn komplet cały zestaw ta płyta jest mniejsza,a obudowa to mini a tak czytałem w google ze potrzebuje midi??czy jakos tak.Na tej płycie moge podłączyc oba dyski,a własnie nie byłem pewny czy moge dysk i dvdrom podłączyc na jednym pasku.

a to link to starej płyty:http://support.packardbell.com/se/item/index.php?i=spec_orionπ=platform_honeymoon_ixtreme

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 19:25 został dopisany post przez peter79

a i ktos mi wytłumaczy jak dokładnie chodzi z tymi dyskami sata,ata sata2?? THX z góry

(Turboadi77491994) #5

ata są to te starsze dyski do których podłączasz pas IDE natomiast sata i sata2 są to dyski które "pracują" szybciej ale z tych 3 najlepszy jest sata2

(Cosik Ktosik) #6

Stara płyta jest micro ATX, typ obudowy: miniATX, a rodzaj obudowy: pewnie MicroATX, Jeżeli mam rację co do rodzaju obudowa, to nowa płyta będąca pełnowymiarowym ATX, tam nie wejdzie.

Pamiętaj, że dysk zapewne zwolni, jeżeli będzie podłączony z napędem na jednej taśmie.

(Fidek79) #7

oki czyli potrzebuje obudowy mini ATX ??czy midi??sorka za kłopot

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 19:44 został dopisany post przez peter79

a co do dysku to luz bo mam nowy na sata 500giga to nie bedzie problemu.tylko z tą obudowa musze cos wykonbinowc?

(Cosik Ktosik) #8

Dowolną do której wciśniesz płytę w standardzie ATX (pełnowymiarową), np midi.

Dla pewności, że obudowa nie pasuje, daj może zdjęcie ze środka obudowy tak, aby było widać czy płyta wejdzie, czy nie.

(Fidek79) #9

oki dzieki za pomoc pozdrawiam