PŁyta asus m2n-instalka

Witam mam taki mały problem,a wiec mam płyte asus m2n i problem z obudową poprostu nie wiem jak dobrac obudowe do niej w moim starym kompie niestety obudowa n ie pasuje tutaj podaje link do płyty:http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus/Socket_AM2/bez_grafiki/Asus_M2N_nForce_430_MCP/pelny,id,31767/

oraz nastepne pytanie tutaj moge podłaczyc tylko dysk ata?sorka ale nie jestem najlepszy w tych tematach.Pozdrawiam i THX za pomoc

A ta stara obudowa, to co za jedna? Jaka tam była płyta wsadzona, ta z podpisu?

SATA też możesz podłączyć, z wykazu: Serial ATA II (4), czyli 4 porty sata wersja 2.

Co do ATA: ATA/133 (1), czyli jedno złącze. Jeżeli Masz też na ten interfejs napęd, to dysk musiałby być razem z nim podłączony. To spowolni dysk.

No włąsnie jaką masz tą obudowę.

Możesz ta m podłączyć sata i sata 2

Tak obudowe mam do płyty msi ms7168 orginal tzn komplet cały zestaw ta płyta jest mniejsza,a obudowa to mini a tak czytałem w google ze potrzebuje midi??czy jakos tak.Na tej płycie moge podłączyc oba dyski,a własnie nie byłem pewny czy moge dysk i dvdrom podłączyc na jednym pasku.

a to link to starej płyty:http://support.packardbell.com/se/item/index.php?i=spec_orionπ=platform_honeymoon_ixtreme

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 19:25 został dopisany post przez peter79

a i ktos mi wytłumaczy jak dokładnie chodzi z tymi dyskami sata,ata sata2?? THX z góry

ata są to te starsze dyski do których podłączasz pas IDE natomiast sata i sata2 są to dyski które “pracują” szybciej ale z tych 3 najlepszy jest sata2

Stara płyta jest micro ATX, typ obudowy: miniATX, a rodzaj obudowy: pewnie MicroATX, Jeżeli mam rację co do rodzaju obudowa, to nowa płyta będąca pełnowymiarowym ATX, tam nie wejdzie.

Pamiętaj, że dysk zapewne zwolni, jeżeli będzie podłączony z napędem na jednej taśmie.

oki czyli potrzebuje obudowy mini ATX ??czy midi??sorka za kłopot

W dniu 17.06.2008 , o godzinie 19:44 został dopisany post przez peter79

a co do dysku to luz bo mam nowy na sata 500giga to nie bedzie problemu.tylko z tą obudowa musze cos wykonbinowc?

Dowolną do której wciśniesz płytę w standardzie ATX (pełnowymiarową), np midi.

Dla pewności, że obudowa nie pasuje, daj może zdjęcie ze środka obudowy tak, aby było widać czy płyta wejdzie, czy nie.

oki dzieki za pomoc pozdrawiam