Płyta Asus P5K SE - problem z dźwiękiem 5.1

(Parridos) #1

Siemka,

słuchajcie ziomki mam problem związany z płytą główną z tematu. A mianowicie podłączyłem głośniki i wszysko jest ok. ale nie działają przednie kolumny. Tzn. po podłączeniu do normalnego portu zielonego działa ok. Ale po podłączeniu do specjalnego portu przeznaczonego na przednie kolumny - dźwięku nie ma. Mam pewien pomysł na rozwiązanie tego problemu a mianowici z tego co pamiętam z poprzeniej płyty to po podłączeniu jakiegoś źródła mozna bło wybrać co to jest. Jak to włączyć ??

(adam749) #2

Wchodzisz w Menedżer Realtek HD Audio (masz w taskbar) i bierzesz konfiguracja głośników i zaznaczasz "wypełnienie głośnika".

(Parridos) #3

jaki taskbar ??

(Cosik Ktosik) #4

Na pasku zadań, przy zegarku. U mnie jest to pomarańczowy głośnik, kliknij na tym, to rozwinie się dodatkowe menu.

(adam749) #5

Taskbar to są ikony koło zegarka w rogu ekranu.

http://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Ar ... n_Full.jpg

(Parridos) #6

faktycznie, aale nie am opcji wypełnianie głośnika

(adam749) #7

Jaki masz system??

Wejdź w konfiguracje głośników i ustaw na 6channels.

(Parridos) #8

mam xp jest ustawione na 6 kanałów. tylnie głośniki działają, centralny i sub też ale przedni prawy i lewy nie daje nic dźwięku.

(adam749) #9

Wchodzisz w Panel sterowania > dźwięki, mowa i urządzenia audio > dźwięki i urządzenia audio > głośność urządzenia > zaawansowane > szukasz Front i dajesz na maxa.

Sprawdź jeszcze czy dobrze masz podłączone głośniki przednie do wejścia FRONT w subie.

(Parridos) #10

wszystko jest dobrze podłączone w Menadżerze jest podświetlone na panelu tylnim sub/cen - działa lb/rb - działa a ls/rs - nie działa. Ustawiłem na maksa głość tzn. była nawet ustawione i nie działa nie wiem co jest - głośniki napewno sprawne. Tzn., wykrywa ale nie idzie dżwięka na przednie kolumny.

(Parridos) #11

już działa wgrałem steroniki z wcześniejszej płyty głównej

te co miałem musiałby być jakies felerne. wieeelkie dzieki za chęć pomocy