Płyta CD nie daje się odczytać. "Nie zaskakuje"

Witam.

Kilka lat temu nagrałem na płytę DVD nieco muzyki w formacie MP3. Dzisiaj chciałem ją odtworzyć w moim komputerze i okazało się, że napęd w ogóle nie rozpoznaje płyty. Próbowałem na innej maszynie z takim samym skutkiem. Czy istnieje program, który pozwoliłby na otworzenie płyty?

Widocznie płyta źle się nagrała. Jako że jest to DVD, powinny być na niej znaki nagrywania. Więc spytam, czy są takowe?

Płyta w jakim jest stanie?

Możesz ręcznie wejść w widok zawartości płyty?

Uruchom ponownie komputer z płytą w środku - na starszych nagrywarkach DVD czasami pomaga.

Off-Topic - Płyty CD i DVD - które najlepsze, a których lepiej unikać?

(http://www.knight-rider.pl/forum/printv … f51f24fcb6)

Płyta kiedyś działała. Teraz już nie chce. Nie widać na niej żadnych szczególnych uszkodzeń, gdyż latami leżała w szafie. Ma tylko kilka nieznaczących rysek. Wizualnie jest w bardzo dobrym stanie. Po włożeniu do napędu nie wykrywa jej. Nie ma możliwości przechodzenia po katalogach, gdyż komputer w ogóle jej nie widzi. Tak jakby w napędzie nic nie było.

Uruchomiłem komputer ponownie z płytą w napędzie i nic to nie pomogło. Myślę, że gdyby nagrywarka jakimś cudem załapała płytę, to udałoby się ją zgrać na HDD. Może istnieje program, który próbowałby czytać z napędu “na żywca”?

slawex1983 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

BadCopy Pro 4.10 Build 1215- jeden z najlepszych programów służących do odzyskiwania danych z dyskietek FD, ZIP i JAZ, płyt CD i DVD, kart pamięci, a także innych nośników danych, również takich, które z powodu uszkodzeń są pozornie “niewidoczne” dla czytnika lub systemu (dotyczy to najczęściej dyskietek i płyt CD/DVD) :wink:

BulletProof File Copy 1.53 PL-Prosty, bezpłatny program pomagający w odzyskaniu plików z fizycznie uszkodzonego nośnika (dotyczy to przede wszystkim płyt CD/DVD i dyskietek) niema pewności ze uda ci sie ale zawsze można prubować masz tu 2 programy .

wykorzystaj darmowy ISO Buster

a w jakich warunkach przechowywałeś płytę np .niskie temperatury - może uszkodzona został warstwa refleksyjna odbijająca promień lasera

Jutro sprawdzę powyższe programy. Płyta była przechowywana w etui. Nagrana kilka lat temu i odczytana ze dwa razy również kilka lat temu. Myślę, że jest po prostu niskiej jakości (firma Mediastore). Myślę, że nie ma sensu ciągnąć wątku. Jutro dam znać jak poszło.

Dodane 23.11.2009 (Pn) 19:00

Niestety żaden z programów sobie nie poradził. Nie będę się już męczył z tą płytą i puszcze ją w komin.