Płyta CD nie daje się odczytać. "Nie zaskakuje"


(slawex1983) #1

Witam.

Kilka lat temu nagrałem na płytę DVD nieco muzyki w formacie MP3. Dzisiaj chciałem ją odtworzyć w moim komputerze i okazało się, że napęd w ogóle nie rozpoznaje płyty. Próbowałem na innej maszynie z takim samym skutkiem. Czy istnieje program, który pozwoliłby na otworzenie płyty?


(BejDżej) #2

Widocznie płyta źle się nagrała. Jako że jest to DVD, powinny być na niej znaki nagrywania. Więc spytam, czy są takowe?


(Tab39) #3

Płyta w jakim jest stanie?

Możesz ręcznie wejść w widok zawartości płyty?

Uruchom ponownie komputer z płytą w środku - na starszych nagrywarkach DVD czasami pomaga.

Off-Topic - Płyty CD i DVD - które najlepsze, a których lepiej unikać?

(http://www.knight-rider.pl/forum/printv ... f51f24fcb6)


(slawex1983) #4

Płyta kiedyś działała. Teraz już nie chce. Nie widać na niej żadnych szczególnych uszkodzeń, gdyż latami leżała w szafie. Ma tylko kilka nieznaczących rysek. Wizualnie jest w bardzo dobrym stanie. Po włożeniu do napędu nie wykrywa jej. Nie ma możliwości przechodzenia po katalogach, gdyż komputer w ogóle jej nie widzi. Tak jakby w napędzie nic nie było.

Uruchomiłem komputer ponownie z płytą w napędzie i nic to nie pomogło. Myślę, że gdyby nagrywarka jakimś cudem załapała płytę, to udałoby się ją zgrać na HDD. Może istnieje program, który próbowałby czytać z napędu "na żywca"?


(Agatonster) #5

slawex1983 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Tab39) #6

BadCopy Pro 4.10 Build 1215- jeden z najlepszych programów służących do odzyskiwania danych z dyskietek FD, ZIP i JAZ, płyt CD i DVD, kart pamięci, a także innych nośników danych, również takich, które z powodu uszkodzeń są pozornie "niewidoczne" dla czytnika lub systemu (dotyczy to najczęściej dyskietek i płyt CD/DVD) :wink:

BulletProof File Copy 1.53 PL-Prosty, bezpłatny program pomagający w odzyskaniu plików z fizycznie uszkodzonego nośnika (dotyczy to przede wszystkim płyt CD/DVD i dyskietek) niema pewności ze uda ci sie ale zawsze można prubować masz tu 2 programy .


(Das212) #7

wykorzystaj darmowy ISO Buster

a w jakich warunkach przechowywałeś płytę np .niskie temperatury - może uszkodzona został warstwa refleksyjna odbijająca promień lasera


(slawex1983) #8

Jutro sprawdzę powyższe programy. Płyta była przechowywana w etui. Nagrana kilka lat temu i odczytana ze dwa razy również kilka lat temu. Myślę, że jest po prostu niskiej jakości (firma Mediastore). Myślę, że nie ma sensu ciągnąć wątku. Jutro dam znać jak poszło.

-- Dodane 23.11.2009 (Pn) 19:00 --

Niestety żaden z programów sobie nie poradził. Nie będę się już męczył z tą płytą i puszcze ją w komin.