Płyta czyszcząca

(Meteo17) #1

Witam czy uzywacie płyty czyszczące usłyszałem o takiej i jak to dziłą to płyta zwykła czy jak itp jak to wygląda i na jakiej zasadzie to działa.Jak czyści itp.

(squeet) #2

Taka płytka ma małą szczoteczkę. Wkładasz płytkę do napędu, a ona kręcąc się, wywołuje cyrkulację powietrza, a ta szczoteczka czyści laser. Nie wiem, czy to jedyny rodzaj płytki czyszczącej, ale ja taką właśnie mam :wink:

(lysysz) #3

No dobra ale czy to naprawdę działa ?

(Monczkin) #4

czasami przynosi to pozytywny efekt - jeżeli “laser” jest zakurzony i mam problemy z odczytem płyty, to się sprawdza, jeśli laser jest uszkodzony to niestety nic z tego

(M a x) #5

Mam to dziadostwo w domu i powiem ci NIC NIE WARTE szkoda kasy lepiej zrobić to rozbierając napęd i wyczyścić to najlepiej bibułką albo delikatnie patyczkiem do uszu nasączonym spirytusem - przy okazji wyczyścisz sobie prowadnicę szuflady oraz samą szuflade tam zbierą sie “tony” kurzu

(squeet) #6

:expressionless: No ja nie wiem, czy to dobry pomysł, jeśli chodzi o głowicę i laser… :hmmm:

Już bardziej preferowałbym sprężone powietrze :wink:

(M a x) #7

spokojnie robie tak od lat i to nie tylko z DVD rom czy RW ale i stacjonarnymi i nic sie nie dzieje - trzeba zrobic to ostrożnie i z głową