Płyta do OC + Pamięć RAM DDR3

(Hellboy1128) #1

Witam mam dylemat i odnośnie pytanie czy opłaca mi się wymieniać płytę główną która nada sie do Oc mojego proca oraz wymianę ram na DDR3 4GB. Chciałbym aby mój komputer "ożył" i poprawił wydajność w grach :wink: .

Mój dotychczasowy sprzęt to :

• AMD Athlon X2 240 2.8Ghz ( którego na tej płycie nie mogę kręcić ;/ )

-Gigabyte GA-M61PME-S2 AM2

-3GB Ram DDR3

• Bliss Gainward 9600GT 512MB 256BIT

-Zasilacz Modecom Feel II 500W

Budżet jakim dysponuje to 300-400zł . Co polecacie za tą kasę , i czy wogóle jest sens modernizacji. Pozdrawiam :slight_smile:

(Chojinka) #2

sama płyta i 1gb ramu więcej oraz proc po OC nic nie zmieni. zrób aktualizacje biosu na najowszą wersę i wsadz tam Athlon II X3 445 za 310zł lub Phenom II X2 555 za 380zł. płyta jest słaba ale zawsze da się trochę proca podręcić - poczytaj o tym. po tym zabiegu pozostanie do wymiany słaba karta i prawdopodobnie zasilacz bo to wadliwy model.

Czy oby na pewno proc siada czy jednak karta graficzna? jak grafa to poszukaj na allegro HD 4870 lub HD 5770. Ciężko powiedzieć czy zasialacz nie padnie bo to słaby model.

(Hellboy1128) #3

Więc tak uwierz mi że na tej płycie nie ma mowy o najmniejszym OC bo płyta nie wyrabia i po prostu nie wtaje przy starcie kompa i trzeba zworke przekręcać na płycie ;/ . Co do OC to wiem że można z tego procesora wykrzesić taktowanie rzędu 3,8Ghz na Boxowym chłodzeniu pod warunkiem że płyta się do tego nadaje. Aktualnie bios mam w wersji F4 więc procesory te nowsze by podeszły. Karta jest jeszcze w miare dobra bo testowałem u kolegi na Phenomie X4 Battlefielda 3 i chodził na ustawieniach wysokich u mnie ma problem bo są spadki FPS myślę że podniesienie taktowania by poprawiło wydajność. Zasilacz nie jest aż taki zły kupiłem go nie dawno i sprawuje się nader dobrze. Więc macie jakieś propozycje jeszcze , co z tym fantem zrobić :slight_smile: ?

-- Dodane 18.11.2011 (Pt) 12:45 --

Odświeżam.