Płyta do phenoma

cześć

mam taki problem : AMD Phenom 9600

do tego geforce evga 8800 gts 640mb

chce do tego dokupić płytę główna ale żeby była w pełni kompatybilna ze wszystkim :smiley:

no i miała cene w granichach rozsądku :smiley:

do tej pory miałem m2n-sli deluxe ale to się raczej nie zgrywa bo mam niskie fpsy

wiem ze moze być wiele przyczyn ale wszytkie wyeliminowałem i została mi konfigóracja sprzętowa

ale w jakich grach masz niskie fpsy?

nieważne w jakich to już przerobiłem jaką płytę główną powinienem dobrać :slight_smile:

a ile kasy chcesz przeznaczyc na to?

no myslałem jakos 500 ale jak to ma mi pomóc to szarpne sie nawet na 700 tylko musze być pewny ze bedzie lepiej :smiley:

do phenoma x4 9600 dobra bedzie Asus M3A32-MVP Deluxe za ok.700zl

lub Gigabyte GA-MA790GP-DS4H za ok.600zl

asus ma lepszy bios do krecenia procow ma az 4 pcie x16 a gigabyte moze obsluzyc 16gb ramu ddr2 chociaz w oc tez jest super

jestem raczej po stronie gigabyte poniewaz sam posiadam ale mam inny model. 3 lata chodzi i ani razu sie nie posypala.

jezeli nie jestes overclockerem to wez tansza wersje gigabyte ma790x-ds4 za ok 400-500zl

z drugiej strony phenomy x4 po podkreceniu mocno sie grzeja no chyba ze zmienisz chlodzenie i lubisz bawic sie w overclocking.

GA-MA790GP-DS4H jest na chpsecie amd a nie nvidi czy to niema znaczenia jezeli mam geforca ?

to nie znaczenia ze plyta ma chipset amd, karta graficzna ma swoj wgrany chipset wiec gdy nawet bedziesz sie pytac czy pamiec karty (w twoim przypadku gddr3) bedzie zalezna od tego, to odpowiedz bedzie jednoznacza “nie”.

dzięki za pomoc :slight_smile:

Podaj dokładniejszą konfigurację komputera.

Na pewno masz najnowsze sterowniki do płyty głównej i karty graficznej? Sprawdzałeś na czystym windowsie czy to nie zamulenie systemu?

W jakich grach masz niskie FPSy?

Masz Visie? Wgrałeś dodatkowe biblioteki C++?

ta k testowałem na czystym na xp 32 i 64 na visice 32 i 64 i na siudemce 32 64 najlepiej wypada siudemka

mam najnowsze stery i najnowsze drivery :smiley: