Płyta DVD powoduje restart kompa

Witajcie. Uruchamiam komp i wszystko jest ok. Wkładam DVD z nagranymi kopiami folderowi z tego kompa i kom się wyłącza i wielokrotnie uruchamia (restartuje).

Dopiero potem mogłam napisać to do was z prośbą o pomoc.

Ratunku.

WIN XP HE SP3.

Przy próbie wymazania dysku CD widzę wymaż dysk CD-RW, wymazało. Przy próbie wymazania DVD+RW widzę ten sam napis czyli wymaż dysk CD-RW. Zauważyłam ,że Nero 6 mimo ustawień zapisu na CD/DVD lub DVD nie zapisuje danych tak jak ustawiam, tylko chyba jako CD .Może stąd ten zapis o nie możności wymazania. Wkładam DVD +RW do wymazania a Nero 6 widzi tylko CD i każe mi wlożyć płytęCD. Dlaczego nie chce tego widzieć czyli DVD . Wydaje mi się ,że zapisu dokonuje dopiero jak ustwaienia są na CD. Płyta DVD+RW Verbatim. Nagrywarka LIte-ON DVDRW SHW 16355.Wyczytałam ,że nagrywa DVD+RW 16x/8x a płyta jest 4x.

sprawdź na początek napięcia w programie Everest, po jeżeli nagrywarka intensywnie pracuje pobiera więcej prądu przez co zasilacz przestaje wyrabiać i następuje restart komputera.

co do wymazywania sprawdź czy tak samo dzieje się w innych programach do nagrywania.

Jaki proponujesz?