Płyta DVD pusta w pół roku po nagraniu danych?

Witam, nagrałem ponad pół roku temu płytę DVD, próbując ją teraz otworzyć, widzę, że ma tylko 50MB pozostałego wolnego miejsca, lecz otwierając ją widzę pusty folder :confused:

Sprawdzałeś ją od razu po nagraniu,może wtedy była już źle nagrana?(To nie jest złośliwe pytanie).

Jakiej firmy jest ta płyta?Tanie płyty niestety za trwałe nie są.

Kupowanie płyt CD lub DVD za 50 groszy to masz pewność że za pół roku możesz sobie ją wyrzucić do kosza. Kupuj zawsze dobre i sprawdzone marki nie warto inwestować w tanie nośniki.

Bardzo często dochodzi do odprysków lakieru, odbarwień itp.

Płytki kupuję Sony, mam też starsze płytki, które działają bez zarzutu. Nie wiem czego może to być wina, ale na pewno nie złego stanu płyty.

czasami bywa ,że nagrane dane na innej nagrywarce /odtwarzaczu/ są niewidoczne…

-najczęściej tak bywa gdy płyta nie jest zamknięta…

-dobrze jest sprawdzić w tym samym programie w którym się nagrywało…

Czasami też nagrywarka nie nagrywa poprawnie, na innej nagrywarce może się nie dać otworzyć danej płyty, dlatego warto zrobić weryfikację zapisu. A to mi wygląda albo na nie zamkniętą poprawnie sesję, albo albo dograłeś coś “kasując” pierwsza. Osobiście nie mam pojęcia jak to zrobić, ale mojemu koledze udało się “skasować” mi pierwszą sesję :wink:

Sprawdź płyte na innym odtwarzaczu/nagrywarce DVD

Mam taki sam problem…sorki miałem bo już płytkę do kosza wyrzuciłem…poprostu płyta zurzytą już jest…mała szramka czasami o tym decyduje czy napęd czyta czy nie…i zależy jeszcze kto jaki posiada.czy czuły czy nie. pozdr…

Zamknij płytę . [dograj jakiś pusty folder]

Lub : IsoBuster

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … er+2.4.0.1