Płyta DVD pusta w pół roku po nagraniu danych?

(Kere Se Marara) #1

Witam, nagrałem ponad pół roku temu płytę DVD, próbując ją teraz otworzyć, widzę, że ma tylko 50MB pozostałego wolnego miejsca, lecz otwierając ją widzę pusty folder :confused:

(Jacek Bydgoszcz) #2

Sprawdzałeś ją od razu po nagraniu,może wtedy była już źle nagrana?(To nie jest złośliwe pytanie).

Jakiej firmy jest ta płyta?Tanie płyty niestety za trwałe nie są.

(rafi6666) #3

Kupowanie płyt CD lub DVD za 50 groszy to masz pewność że za pół roku możesz sobie ją wyrzucić do kosza. Kupuj zawsze dobre i sprawdzone marki nie warto inwestować w tanie nośniki.

Bardzo często dochodzi do odprysków lakieru, odbarwień itp.

(Kere Se Marara) #4

Płytki kupuję Sony, mam też starsze płytki, które działają bez zarzutu. Nie wiem czego może to być wina, ale na pewno nie złego stanu płyty.

(Mlajtner) #5

czasami bywa ,że nagrane dane na innej nagrywarce /odtwarzaczu/ są niewidoczne....

-najczęściej tak bywa gdy płyta nie jest zamknięta....

-dobrze jest sprawdzić w tym samym programie w którym się nagrywało...

(Phobos64) #6

Czasami też nagrywarka nie nagrywa poprawnie, na innej nagrywarce może się nie dać otworzyć danej płyty, dlatego warto zrobić weryfikację zapisu. A to mi wygląda albo na nie zamkniętą poprawnie sesję, albo albo dograłeś coś "kasując" pierwsza. Osobiście nie mam pojęcia jak to zrobić, ale mojemu koledze udało się "skasować" mi pierwszą sesję :wink:

(iGreq) #7

Sprawdź płyte na innym odtwarzaczu/nagrywarce DVD

(Hubcio443) #8

Mam taki sam problem...sorki miałem bo już płytkę do kosza wyrzuciłem....poprostu płyta zurzytą już jest....mała szramka czasami o tym decyduje czy napęd czyta czy nie...i zależy jeszcze kto jaki posiada.czy czuły czy nie. pozdr..

(mysz 1) #9

Zamknij płytę . [dograj jakiś pusty folder]

Lub : IsoBuster

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... er+2.4.0.1