Płyta DVD-R 4,7GB niechce się nagrać

(Darom82) #1

Kupiłem sobie pudełko czystych płyt do nagrywania DVD-R 4.7 GB. Wszystkie płyty się nagrały, tylko jedna płyta z tego pudełka nie chce się nagrać. I to ta, która leżała jako pierwsza w pudełku. Nie wiem czy jest to płyta uszkodzona bo jak próbuje coś na tę płyte nagrać to pojawia mi się informacja o tym, że już nie ma wolnego miejsca na dysku - mimo, że na tej płycie nie ma nic i jest ona czysta. Zawsze do nagrywania płyt na moim laptopie używam programu Cyberlink Power2Go.

Nie wiem czemu tylko tej jednej płyty niechce mi nagrać, a jest ona dobra i nie jest porysowana. Może ktoś mi coś poradzi w tym temacie co zrobić ? Czy może być płyta uszkodzona ? I mam ją wyrzucić ?

(rgabrysiak) #2

Możesz spróbować nagrać dane na tą płytę innym programem, chociaż i tak pewnie pójdzie ona na straty.

(bart86) #3

jaki producent płyty, ja często na płytach sony miałem tak że połowa szła do śmieci

(Darom82) #4

Mi pisze na płycie "real quality", to są te najtańsze płyty do nagrywania za 11 coś złotych. Pewnie ta jedna płyta jest do wyrzucenia tak ?

(bart86) #5

wyrzuć ją, ja jak kupuje to verbatima daje za nie tyle samo albo minimalnie więcej ale zawsze wszystkie dobrze działają, bardzo rzadko kupuje płyty to teraz się nie orientuje