Płyta FSC D 2190-A11

(gools) #1

Witam wszystkich,

Dostałem płytę główną, jak w temacie, bez sterowników i instrukcji. Przeszukałem możliwe, jak przypuszczałem, strony w necie i... nic nie znalazłem (google też nie pomogło). Mam w związku z tym prośbę do wszystkich, którzy mają lub mieli do czynienia z ową płytą :smiley: , o działające linki do sterowników tej płyty oraz instrukcji - na płycie nie ma oznaczeń konkretnych punktów/gniazd do których podpina się, np. power z panelu obudowy. Będę wdzięczny za pomoc .

(Michal Kolatek) #2

Płyta jest z chipsetem intel 915gl jak masz XP to tu są stery do chipsetu i grafiki

http://downloadcenter.intel.com/filter_ ... &submit=Go!

muzyka, lan to zobacz w everescie pewnie są tam układy realteka

z kablami to pewnie trzeba podpiąć do pinów (kolorowych) przy wtyku atx, podpinać metodą prób i błędów może są jakieś krótkie dopiski typu pwr, rst?

(gools) #3

Problem właśnie w tym, że na płycie nie ma żadnych krótkich opisów...

(Michal Kolatek) #4

To spinaj według kolorów piny, w końcu trafisz na odpalanie.

(gools) #5

Tobi, dzięki za info :slight_smile: Jeżeli nikogo nie będzie, kto miałby jaki opis, pozostanie mi szukanie "w ciemno". Bo to problem jeszcze z podłączeniem na płycie usb, audio itp. :expressionless:

(Michal Kolatek) #6

Dodatkowe USB są zwykle 8 pinowe w tym że jednego pinu nie ma w tej płycie z tego co widzę na zdjęciach są to czarne gniazda pod PCI, audio są w białym gnieździe pod PCI, z resztą jak będziesz podpinał panel to nie ma możliwości żeby pomylić gniazda, bo niektóre piny na płycie są wycięte, a w kablach od panelu zaślepione, do tego dochodzi kształt gniazd, zatrzaski lub inne wcięcia/wypusty.

(gools) #7

Jeśli tylko admin nie wyrzuci mnie z tym tematem do kosza :lol: to przedstawię wynik "poszukiwań". Jeszcze raz ,Tobi dziękuję :smiley: