Płyta GA-EP45-DS4 - tylko czy aż 4 fazy?

(Mlynek) #1

Zamierzam kupić płytę główną Gigabyte GA-EP45-DS4. Ma ona kilka ciekawych funkcji np. oszczędzanie energii (DES), xpress recovery (przywracanie partycji z obrazu).

Martwi mnie jednak jedno, ma ona 4 fazy.

Czy rzeczywiście gdyby było ich więcej byłaby większa stabilność płyty?

Czy może większa ilość faz przyda się tylko przy podkręcaniu?

Dodam że procesora raczej podkręcał nie będę, ew. do max. 3,5GHz (będę miał procesor C2D E8400).

Z góry dzięki za wypowiedzi osób obeznanych z zasilaniem.

(system) #2

Nie chodzi o ilość tylko o jakość. Foxconn P35A-S też ma "tylko" 4fazy a płyta jest stabilna jak.. ciężko znaleźć porównanie:P Np user Błażej wykręcił na niej 4,6GHZ z E8400 więc...

(Ciupa Michal) #3

jeksel ,

nie kupuj tej płyty, jest totalnie nieopłacalna! !!

za 500zł masz MSI P45 Platinum która jest o niebo lepsza od tej płyty :slight_smile:

dozbieraj te 50zł i kup tą MSI P45 Platinum, rewelacyjna płyta, świetne chłodzenie na mostek + chipset, bardzo dobre OC, świetne fazy zasilania, możliwość dalszej rozbudowy (mam na myśli Crossfire) + przycisk Rest BIOS'u z boku płyty głównej:)

jeśli masz tyle kasy to tylko brać :wink:

(Mlynek) #4

MSI na pewno nie wezmę, głównie z uwagi właśnie na to chłodzenie, stanowczo ze duże na spore radiatory na procesor.

Poza tym płytkę mam w zasadzie dobraną, jak napisałem funkcja przywracania systemu to fajna sprawa, w dodatku jest DES. Jeśli to rzeczywiście działa tak jak w tym teście: http://www.tweaktown.com/articles/1348/ ... index.html to myślę że warto ją kupić tym bardziej że u mnie komputer jest najczęściej nie obciążony.

W pytaniu chodziło mi tylko o to czy 4 fazy to wystarczająco do stabilnej pracy płyty :slight_smile:

(Goodprogram) #5

jest wystarczające

ale jak było wspomniane ten gigabyte jest nieopłacalny.

(Ciupa Michal) #6

podniecasz się tym DES i przywracaniem systemu, a to nic specjalnego :expressionless:

a w czym ci to przeszkadza? w przypadku płyt głównych to czym większe radiatory tym lepsze więc nie wiem w czym problem :expressionless:

wybór płyty głównej to już twój wybór, my możemy tylko doradzać, a odpowiedź na to pytanie jest TAK, dobre 4 sekcje zasilania wystarcza do stabilnej pracy płyty głównej :wink: