Płyta GigaByte GA-8IP775-G - demontaż chłodzenia

Cześć,

Posiadam taką płytę główną jak w tytule, gniazdo procesora to socket 775, chcę wymienić procesor na mocniejszy ale na etapie zdejmowania chłodzenia niestety zatrzymuje się. Przekręciłem te czarne kołki w lewo potem w górę wyszły ale radiator ani drgnie, mam coś jeszcze zrobić czy przez siłę w górę ciągnąć radiatora?

Fotka radiatora: http://zapodaj.net/665164064e195.jpg.html

W żadnym przypadku! Uruchom, jeśli się da, komputer bez wentylatora. Kiedy się nagrzeje radiator (rozszerzalność) staraj się nim pokręcić w lewo i prawo tak, aby się “odkleił” od procesora. Nic na siłę! Jak się uda pokręcić, wyłącz komputer i kontynuuj demontaż już normalnie.

Ale jak to, przy włączonym komputerze?A nie wystarczy poprostu aby pochodził z pół godzinki?

I wtedy wyłączyć i dopiero ruszać.

Też, ale nie pół godzinki! Wystarczy 15 minut. Chodzi o to, by to się działo w czasie, gdy radiator podlega rozszerzaniu cieplnemu. Staraj się pokręcać w lewo i prawo, ale w poziomie. Niczego nie wyginaj.

Zakładam, że na pewno usunąłeś wszelkie zabezpieczenia plastykowych ramek radiatora?

Spróbowałem jeszcze z tymi kołkami i wyszły z płyty jeszcze dopiero teraz można pewnie próbować gdyż wcześniej były tylko same czarne wypięte w górę. Ale dalej to samo, no wygląda jakby go coś innego trzymało, rozgrzałem suszarką ale wraz nawet nie ruszy na boki w poziomie.

Niech kołki wyjdą do góry i spokojnie kręć coolerem w lewo lub prawo nic się nie stanie. Procesor jest dobrze zabezpieczony ramką - można użyć siły z umiarem.

Niestety, ale używam siły aż płyta chodzi i ani drgnie. Może mi kołki dobrze z płyty nie wyszły ale też nie możliwe gdyż było słychać jak wyskoczyły i są nawet wyżej.

Nagrzej dobrze kompa, wyłącz i próba.

Odpal jakiegoś prime 95 aby rozgrzać cpu z 10 minut myślę wystarczy następnie wyłącz komputer i spróbuj ściągnąć radiator zapewne pasta termo przewodząca trzyma te chłodzenie 

Żeby aż tak trzymała? Jak to wygląda jakby był przykręcony po środku. 80C wystarczy?

Bo mam w BIOS-ie opcje na AUTO i jak temperatura procka przekracza 70 to wentylator uruchamia sie.

No może ktoś zamiast pasty użył kleju? przewodzącego.

Raczej nie, chociaż jakaś taka jak by krateczka jest na radiatorze, ale niewiele pasty. Wziąłem do góry z jednej strony i puściło.:slight_smile: Zatem dziękuję za niewielką pomoc i temat jest do zamknięcia.

Pozdrawiam!