Płyta GigaByte GA-8IP775-G - demontaż chłodzenia


(system) #1

Cześć,

Posiadam taką płytę główną jak w tytule, gniazdo procesora to socket 775, chcę wymienić procesor na mocniejszy ale na etapie zdejmowania chłodzenia niestety zatrzymuje się. Przekręciłem te czarne kołki w lewo potem w górę wyszły ale radiator ani drgnie, mam coś jeszcze zrobić czy przez siłę w górę ciągnąć radiatora?

Fotka radiatora: http://zapodaj.net/665164064e195.jpg.html


(system) #2

W żadnym przypadku! Uruchom, jeśli się da, komputer bez wentylatora. Kiedy się nagrzeje radiator (rozszerzalność) staraj się nim pokręcić w lewo i prawo tak, aby się “odkleił” od procesora. Nic na siłę! Jak się uda pokręcić, wyłącz komputer i kontynuuj demontaż już normalnie.


(system) #3

Ale jak to, przy włączonym komputerze?A nie wystarczy poprostu aby pochodził z pół godzinki?

I wtedy wyłączyć i dopiero ruszać.


(system) #4

Też, ale nie pół godzinki! Wystarczy 15 minut. Chodzi o to, by to się działo w czasie, gdy radiator podlega rozszerzaniu cieplnemu. Staraj się pokręcać w lewo i prawo, ale w poziomie. Niczego nie wyginaj.

Zakładam, że na pewno usunąłeś wszelkie zabezpieczenia plastykowych ramek radiatora?


(system) #5

Spróbowałem jeszcze z tymi kołkami i wyszły z płyty jeszcze dopiero teraz można pewnie próbować gdyż wcześniej były tylko same czarne wypięte w górę. Ale dalej to samo, no wygląda jakby go coś innego trzymało, rozgrzałem suszarką ale wraz nawet nie ruszy na boki w poziomie.


(JNJN) #6

Niech kołki wyjdą do góry i spokojnie kręć coolerem w lewo lub prawo nic się nie stanie. Procesor jest dobrze zabezpieczony ramką - można użyć siły z umiarem.


(system) #7

Niestety, ale używam siły aż płyta chodzi i ani drgnie. Może mi kołki dobrze z płyty nie wyszły ale też nie możliwe gdyż było słychać jak wyskoczyły i są nawet wyżej.


(JNJN) #8

Nagrzej dobrze kompa, wyłącz i próba.


(krejzol123) #9

Odpal jakiegoś prime 95 aby rozgrzać cpu z 10 minut myślę wystarczy następnie wyłącz komputer i spróbuj ściągnąć radiator zapewne pasta termo przewodząca trzyma te chłodzenie 


(system) #10

Żeby aż tak trzymała? Jak to wygląda jakby był przykręcony po środku. 80C wystarczy?

Bo mam w BIOS-ie opcje na AUTO i jak temperatura procka przekracza 70 to wentylator uruchamia sie.


(JNJN) #11

No może ktoś zamiast pasty użył kleju? przewodzącego.


(system) #12

Raczej nie, chociaż jakaś taka jak by krateczka jest na radiatorze, ale niewiele pasty. Wziąłem do góry z jednej strony i puściło.:slight_smile: Zatem dziękuję za niewielką pomoc i temat jest do zamknięcia.

Pozdrawiam!