` Płyta Główna a Ramy

(Marek128) #1

` Witam. Posiadam płyte główną Gigabate Technology 945GZM-S2 w której znajdują się dwa wejscia na ramy. Mialem dwie kosci po 1gb ale dzis postanowilem dokupic 2gb na jednej kosci a wiec po odlaczeniu kosci 1gb a dodaniu kosci 2gb mam łącznie 3gb ram ale problem jest taki ze Ta płyta główna może mieć maksymalnie 2gb ram ddr2, ale w komputerze pokazuje mi ze mam 3gb a więc moje pytanie brzmi - O co tu chodzi? mam zostawić sobie te ramy? ta płyta główna wykorzysta te 3gb? czy tylko pokazuje 3gb a tak naprawde wykorzystuje 2gb. Czekam na odpowiedzi speców w tej dziedzinie. Pozdrawiam

(Azazel33) #2

Witam, nie Ramy, bo to nie Rama rowerowa lub margaryna. A Pamiec RAM. Zapewne chodzi o to ze plyta obsluguje kosci po 2 GB kazda w kazdym slocie, co daje maksymalna ilosc 4 GB RAM'u w dualu.

(Marek128) #3

Pamięc ram a tzw 'ramy' to jest jedno i to samo, więc nie wyodrebniaj słów bo pisze ogólnikowo i to nie język Polski a ty nie jesteś Polonistą żeby mnie korygować :wink: pclab.pl/art27517-7.html na tej stronie napisane jest ze maksymalnie plyta może przyjąć 2gb Ram . Dodam jeszcze że w programie kalendarzyk pokazuje mi 2gb ram.

(system) #4

wydaje mi się,że tutaj masz fajnie opisane

(Marek128) #5

` tą strone wyżej w poście podałem :wink: no jest tam opisane że 2gb ram płyta moze przyjąć

(system) #6

Faktycznie podałeś tę sama strone tylko troche ukryta i nie doczytałem się jej,a co do płyty no to pisze tutaj że

Maksymalna pojemność RAM

wynosi

2 GB

(Konradpastuszka) #7

Chipset INTEL 945 miał ograniczenie do max 2gb ram ale z dużym zapasem,3gb ram można było wkładać i wszystko działało poprawnie

(Marek128) #8

` W programie Everest pokazuje mi także że mam 3gb ram a więc być może 2gb ram jest maksymalnie na jednym slocie tak jak kolega pisal wyżej

(system) #9

ciekawą masz tę płyte tutaj jest 4GB

http://www.arest.pl/produkt/8771/GIGABY ... lasciwosci

Pamięć 2 x DDR2 533 MHz, Dual Channel

max. 4 GB

(Marek128) #10

` To jest chyba podobna plyta model GIGABYTE GA-945GZM-S2 a ja mam GIGABYTE 945GZM-S2 Bez tego 'GA' ale myśle że w mojej też jest tak jak ty piszesz 2x ddr2 po 2gb

(system) #11

2.15. Na Forum piszemy w języku polskim. Użytkownik ma obowiązek zadbania o poprawność gramatyczną i ortograficzną (polska pisownia, znaki interpunkcyjne) swoich postów, tematów czy innych treści, które publikuje. NIE NALEŻY UŻYWAĆ PRZY TYM WIELKICH LITER, które traktowane są jak krzyk. Poprawnie i zrozumiale opisany problem zwiększa Twoje szanse na znalezienie pomocy.

(Marek128) #12

Czy ja jestem na Forum Jezyka Polskiego?Powiedzcie mi bo chyba straciłem kontakt z rzeczywiistościa :o Na Tym forum tytuł mojego tematu ,,Płyta Głowna a ramy'' w dziale 'Hardware,sterowniki'' kojarzy sie z margaryna czy ramą rowerową =D> Otóż Proszę Państwa nie popadajmy w popłoch , może w dziale Spożywczym temat ''Płyta Główna a ramy'' kojarzy sie z ' Parówki czy Margaryna ' ale w dziale komputerowym nie wiem o co te poprawki , wypisywanie regulaminu , ja wiem ze my Polacy lubimy sie czepiac roznych rzeczy i czesto narzekamy no ale prosze nie robic furory o słowo 'ramy' bo to poprostu jest wręcz śmieszne :slight_smile: Pozdrawiam wszystkich i Apeluje ''Więcej luzu''