Płyta główna ASRock nie wykrywa mi ATI Radeon X700 128MB 128

(Ridzio21) #1

Cześć

Słuchajcie mam taki problem , moja płyta główna ASRock P4i65GV nie chce mi wykryć Radeon X700 . Kartę sprawdzałem na innym kompie , także na płycie ASRock tylko ,że pod ADM . Obecnie mam podłączoną geforce 4 mx . Wcześniej miałem GeForce 4 Titanium 4600 ,ale sie zjarała . W opcjach biosu znalazłem tylko coś takiego :

Init - Graphic Adapter Priority " do tego są trzy opcje :

1.Onboard / AGI / PCI

2.AGI / PCI / ONBOARD

3.PCI / AGI / ONBOARD

AGI - rozumiem ,że chodzi o AGP .

Jeżeli możecie to pomóżcie , bo ja już wymiekam . Nie wiem już co robić , wszystko dobrze podłączam do karty .

Jestem cienki z angielskiego , jeśli ktoś może to niech mi powie czy w tej instrukcji jest coś o wyłączaniu , albo cokolwiek co jest związane z kartą graficzną .

link do manuala http://download.asrock.com/manual/P4i65G.pdf

Pozdro i dzieki za pomoc

(sniper00) #2

znalazłem coś takiego na temat tego portu...to jakiś wymysł Asrock`a:

produces motherboards, mainly for the lower-budget sector. It was started in 2002 in Taiwan as a subsidiary of ASUS.

The ASRock Graphics Interface (AGI) is a proprietary variant of the Accelerated Graphics Port (AGP) standard. Its purpose is to provide AGP-support for those of Asrock's motherboards that use chipsets lacking native AGP-support, in many cases allowing both AGP and PCI-Express support on a single motherboard. However, it's not fully compatible and several videocard chipsets are known to not be supported. The AGI therefore is of somewhat limited use and is only used on very low-end motherboards.

AGI incompatible graphic cards include:

* ATi Radeon 9600 series

* ATi Radeon 9700 series

* All Matrox videocards (Millennium, Parhelia)

i z tego co łamaną angielszczyzną wyczytałem to jest jakiś chory standart który nie jest kompatybilny ze wszystkimi procesorami graficznymi dlatego masz kłopoty z zainstalowaniem karty graficznej... musisz sprawdzić liste obsługiwanych typów kart przez tę płytę, ale chyba lepszym rozwiązaniem będzie zbierać kaskę na inną płytę głowną...

(JNJN) #3

Problemem może być i karta grafiki - czyli to typowa AGP x 8 z zasilaniem 0.8 V ,a płyty Asrock z reguły obsługują karty 1.5 V.

Zaktualizuj bios do najnowszego?

I do tych płyt zawsze kupuje się karty grafiki z obsługą AGP x 4/8.

Możliwe również że jest jakiś konflikt z płytą główną/zintegrowaną kartą grafiki.

Po założeniu nowej karty,odłącz kompa z zasilania 230 V i wyjmij baterię na 30 minut,włóż(monitor podpięty do nowej karty) i start i zobacz,czy monitor zastartuje i wejdziesz do biosu.

Pamiętaj jak karta wymaga dodatkowego zasilania to podłącz do karty.

(Ridzio21) #4

Dzwoniłem do serwisu gdzie kupiłem kartę , powiedzieli mi żebym zaktualizował biosa . To już chyba ostania rzecz jaką mogę zrobić . Jak to nie zaskoczy to załamka .

(Piojarek) #5

prawdopodobnie z tego co wyczytałem przyczyną może być to że X700 jest kartą natywnie z PCI-E,a do obsługi AGP potrzebuje dodatkowe mostka... a ten standard AGI z "several videocard chipsets are known to not be supported" i do nich może należeć X700. Można spróbować aktualizacji BIOSu. Na pocieszenie napisali "AGI (..) is only used on very low-end motherboards"

tu jednak raczej wymiana płyty pomoże tylko... ( a mówiła babcia żeby nie brać Asrocka)

(Michal Kolatek) #6

»P4i65GV - Supported AGP VGA Card List for AGI Slot

AGI - z tego co pamiętam to nie jest to ani AGP, ani PCI, takie coś po środku , pewnie zmiana grafiki na inną (działającą na AGI), lub zmiana płyty.

(Adonis19) #7

ciekawe to jest i nie wiem co może być i jak to wyeliminować

(sniper00) #8

tego nie wyeliminujesz... masz nietypowe złącze do karty graficznej, na którym działa tylko kilkanaście typów procesorów graficznych i tyle.. zacznij zbierać na nową płytę główną i uważniej czytaj specyfikację zanim coś kupisz...

(Ridzio21) #9

Teraz już wiem ,że moja płyta nie udźwignie takiego sprzętu jakim jest Saphire Radeon x700 . Co radzicie :

1. sprzedać kartę na allegro , a za pieniądze z karty kupić coś co będzie chodziło na tej płycie .

2. kupić nową płytę , ale jaką , która będzie obsługiwała taką grafe , procesor Pentium 4 prescott .

(Michal Kolatek) #10

Zmień płytę na taką z normalnym wejściem AGP, lub zmień większość sprzętu na Athlony (mniej grzeją/pobierają prądu, i są wydajne przy niższym taktowaniu) nawet na starszy S-939.

(sniper00) #11

lepiej kup płytę z normalnym AGP, zawsze można wrzucić potem jakiegoś GF 7600 i będzie jakiś czas służyła...

(Piojarek) #12

ja wolałbym kupić płytę z AGP, taniej by też wyszło...

(Ridzio21) #13

Dobra , sprzedaż karty odpada. Zostaje zakup nowej płyty głównej do 200 zł ,ale wyłącznie pod Pentium 4 prescott , bo już procka nie będę wymieniał . CO PROPONUJECIE ????? CHODZI MI KONKRETNIE O JAKIś MODEL

(Michal Kolatek) #14

Za 119 (sprawdz czy płyta będzie obsługiwać Twojego proca)

http://allegro.pl/item155352331_msi_701 ... gw_ss.html

Na Twoim miejscu licytował bym tą płytę z A64

http://allegro.pl/item156127620_amd_ath ... j_bcm.html

(Ridzio21) #15

dzięki Tobi . Podoba mi się ta płyta http://allegro.pl/item155352331_msi_701 ... gw_ss.html

(Michal Kolatek) #16

Lub tą 6 miesięcy gwar i nie jest produkowana dla medionu (wogle nie ma dobrych płyt na ten s.), ja bym pozbył się prescota, i kupywał coś pod AMD

http://allegro.pl/item154777478_hit_msi ... ncja_.html