Płyta główna Asus P5VD2-MX, a głośniki Creative T7900

Witam serdecznie

Chciałbym się uzyskać odpowiedzi na kilka pytań, które dotyczą problemu związanego z moim sprzętem. A mianowicie posiadam komputer, który jest oparty na płycie głównej Asus P5VD2-MX. Ona posiada zintegrowaną kartę dźwiękową. Do mojego komputera został podłączony zestaw głośników 7.1 Creative T7900. Komputer mój aktualnie ma zainstalowany system operacyjny Windows 7 Ultimate. Problem polega na tym, iż po podłączeniu zestawu głośników do komputera nie jest wykrywany dźwięk 7.1, a pracuje tylko jakby był ustawiony na 2.1 (choć w konfiguracji ustawiłem tylko 5.1 bo tylko to była najwyższa wartość jaką mogłem ustawić). Chciałbym się dowiedzieć gdzie tkwi przyczyna ów problemu i jak mogę go rozwiązać? Dodam jeszcze od siebie, że na wcześniejszym systemie operacyjnym Windows XP Professional system dźwięku 7.1 był obsługiwany prawidłowo.

Dzięki serdecznie za pomoc.

Biorąc pod uwagę, że masz kartę która maksymalnie obsługuje dźwięk w systemie 5.1 . Coś się tutaj nie zgadza. Wytłumacz mi jak to działało bo jakoś ciężko mi to przetrawić?

Spodziewałem się ów pytania. Dokładnie nie wiem jakim cudem to działało aczkolwiek pod systemem Windows XP z każdego z głośników wydobywał się dźwięk. Może jakieś wirtualne rozszerzenie? Nie wiem, nie znam się na tym. Ale przy systemie Windows 7 przy włączonej 5.1 działa tylko jak 2.1.

Powinieneś mieć zainstalowane sterowniki i aplikację SoundMax.Jeśli masz płytę ze sterownikami XP.kliknij na stację DVD-ROM,OTWÓRZ i zainstaluj SoundMaxa dla XP.Powinieneś uzyskać dżwięk 5.1

Zrobię tak jak mówisz i zobaczymy czy zadziała. Jak coś to się później odezwę.

Dodane 17.03.2011 (Cz) 22:40

A więc postępując wedle twoich poleceń udało się uzyskać dźwięk nie tylko 5.1 ale całe 7.1 :slight_smile: Dzięki serdecznie :slight_smile: