Płyta główna Asus P5VD2-MX, a głośniki Creative T7900


(Derelion) #1

Witam serdecznie

Chciałbym się uzyskać odpowiedzi na kilka pytań, które dotyczą problemu związanego z moim sprzętem. A mianowicie posiadam komputer, który jest oparty na płycie głównej Asus P5VD2-MX. Ona posiada zintegrowaną kartę dźwiękową. Do mojego komputera został podłączony zestaw głośników 7.1 Creative T7900. Komputer mój aktualnie ma zainstalowany system operacyjny Windows 7 Ultimate. Problem polega na tym, iż po podłączeniu zestawu głośników do komputera nie jest wykrywany dźwięk 7.1, a pracuje tylko jakby był ustawiony na 2.1 (choć w konfiguracji ustawiłem tylko 5.1 bo tylko to była najwyższa wartość jaką mogłem ustawić). Chciałbym się dowiedzieć gdzie tkwi przyczyna ów problemu i jak mogę go rozwiązać? Dodam jeszcze od siebie, że na wcześniejszym systemie operacyjnym Windows XP Professional system dźwięku 7.1 był obsługiwany prawidłowo.

Dzięki serdecznie za pomoc.


(Wolfgar) #2

Biorąc pod uwagę, że masz kartę która maksymalnie obsługuje dźwięk w systemie 5.1 . Coś się tutaj nie zgadza. Wytłumacz mi jak to działało bo jakoś ciężko mi to przetrawić?


(Derelion) #3

Spodziewałem się ów pytania. Dokładnie nie wiem jakim cudem to działało aczkolwiek pod systemem Windows XP z każdego z głośników wydobywał się dźwięk. Może jakieś wirtualne rozszerzenie? Nie wiem, nie znam się na tym. Ale przy systemie Windows 7 przy włączonej 5.1 działa tylko jak 2.1.


(stalesz) #4

Powinieneś mieć zainstalowane sterowniki i aplikację SoundMax.Jeśli masz płytę ze sterownikami XP.kliknij na stację DVD-ROM,OTWÓRZ i zainstaluj SoundMaxa dla XP.Powinieneś uzyskać dżwięk 5.1


(Derelion) #5

Zrobię tak jak mówisz i zobaczymy czy zadziała. Jak coś to się później odezwę.

-- Dodane 17.03.2011 (Cz) 22:40 --

A więc postępując wedle twoich poleceń udało się uzyskać dźwięk nie tylko 5.1 ale całe 7.1 :slight_smile: Dzięki serdecznie :slight_smile: