Płyta główna: chłodzenie chodzi reszta nie

Witam!

Mam problem odkurzyłem swoje stare części komputerowe by poskładać znajomym kompa. Otóż podłączam wszystkie części i przy uruchamianiu chłodzenie chodzi diody na płycie głównej się świecą jednak nie da się wysunąć DVD ani monitor nie chce się załączyć, oczywiście karta graficzna jest zintegrowana. po odłączeniu taśmy od DVD normalnie się wysuwa. Czy to oznacza że cała płyta główna jest do wywalenia czy to jakiś inny problem. Ramy wypinałem wkładałem inne, próbowałem na innym zasilaczu to samo.

Sprawdź czy nie ma wybrzuszonych kondensatorów. Spróbuj podpiąć zewnętrzną grafikę jak masz na stanie.

właśnie zapomniałem dodać że kondensatory są okey, a nie mam innej grafiki

Zobacz czy miga dioda od dysku twardego, jeśli nie komputer nie jest uruchomiony tzn. zasilanie jest doprowadzone ale coś nie tak jest z np. pamięcią RAM, procesorem lub kartą graficzną. Lecz stawiał bym w tym przypadku na procesor.

opisz co to dokładnie za komputer, jesteś w stanei zmierzyć napięcia jakie daje zasilacz ? Możesz również spróbować zdemontować procesor, odpalić czystą płytę (bez żadnych podzespołów) i posłuchać czy pika wtedy.