Plyta glowna czy gorzej?

Podlaczalem dzisiaj nowa pamiec. Wyjalem stara jak byl w komp w listwie ale nie wlaczony. Nie wiedzialem ze trzeba odlaczyc z pradu. Wyjelem stara 512 i wsadzilem troche inne cieñsze ram 1gb . No i wlaczam kompa i patrze czarny ekran. Dalem restart i dalej to samo. Dzwieku przy starcie nie ma mycha nie dziala i klawiatura. Wyjalem nowe i dalej to samo. Co to moze byc? Jak wsadzilem inna strona ram to pisczal. Cos zepsulem pomocy.

Prawdopodobnie zrobiłeś gdzieś jakieś zwarcie na płycie głównej no i po niej… przeważnie czarny ekran pojawia się w przypadku gdy zepsuje się procesor, płyta głowna, karta graficzna lub zasilacz… ale w tym przypadku procek i zasilacz, karta raczej odpadają …

Przy wkładaniu tego Ramu uważałeś np na radiator procesora, mogłeś ukruszyć rdzeń procka o ile masz jakiegoś AMD ze starszych… ale mało prawdopodobne… najbardziej to właśnie jakies zwarcie na płycie głownej…

Ile moze kosztowac naprawa i plyta glowna czy mozna to jakos sprawdzic czy plyta glowna poszla czy cos inego?

a jakiego masz kompa jakaś specyfikacja i nazwa płyty głównej :wink: by sie przydały… jesli chodzi o to jak to sprawdzić… hmmm raczej ciężko… możesz np z kumplem jeśli masz takiego który ma podobne części w kompie popróbować np wsadzić twoją grafikę do niego itd… ale wątpie że ktoś ci pozwoli sprawdzić procesor… Jedynie oddać kompa do serwisu i oni tam sprawdzają co sie stało z kompem, u mnie w mieście sprawdzenie samo kosztuje 10-20 zł jaka usterka, a naprawa to tam sie jakoś w koszta wlicza. Jak masz jakiegoś starszego kompa to przeważnie takie serwisy nie posiadają już płyt głównych starszych modeli… np Socket 462, 754… i będą ci próbowali zaoferowac coś z nowszych modeli a to wiąże się z wymianą procka ale najpierw podaj jakiego to masz tego kompa w ogole :wink:

Amd semron 2600 plyta gigabyte x cos tam ge force 9500. 512ram

Amd Sempron ? hmm to pewnie Socket 754… tych płyt już nie produkują więc w salonie komputerowym będzie cięzko coś z tego typu dostać nic tylko szukać na allegro :wink: … na pewno coś się znajdzie, tak oglądam i stoją od 70 zł do około 200 zł takie płyty :wink: wiadomo pozniej roznica w tym co mają… a czego nie mają;)

Jeszcze pozniej wsadzilem odwrotnie ram i piszczal . To wiecej sie nie uszkodzilo?

może to tylko zanieczyszczone wejście na ram weź tam podmuchaj kość ramu tez przetrzyj tą płytkę ktorą się wsadza do płyty ;)… tą część i może zadziała, wiem że miałem taki przypadek gdy robiłem kompa koleżance też na początku myślałem że to płyta padła ale zadziałała… a właśnie spróbuj wsadzić ram po prostu do innego slotu chyba że masz tylko jeden…

Nie pomoglo.

W takim razie oddaj kompa do serwisu… jeśli chcesz być pewien że to płyta główna… ale miałem już kilka takich przypadków i zawsze była to płyta główna.

Dobra dzieki. A moze wiesz tak orientacyjnie cene ?naprawy itp.

![-o<

dual core 2.66ghz

geforce 9600gt 512mb gigabyte jakos i zasilacz 500w pentagram