Płyta główna do AM3

(stream) #1

Witam! W związku z tym iż zmieniam procesor na jakiś z rodziny AMD o podstawce AM3 muszę zmienić płytę główną.

Moje propozycje:

Dlaczego Gigabyte? - nie wiem :slight_smile: aktualnie mam płytę główną Gigabyte i chyba jest to dobra firma :).

I jeszcze jedno małe pytanko. Mam Windowsa XP Home Edition kupiony za 294 zł. On jest w takiej folii wersja OEM. Nic się nie stanie po zmianie płyty głównej? Bo chyba kiedyś coś słyszałem o aktywacji systemu po zmianie płyty głównej...

Pozdrawiam!

(Mskitek) #2

Tak to dobre płyty, pod OC. A jeżeli nie będziesz podkręcał to dobre będą też ASRocki.

PS. procesor AM3 wchodzi na AM2 :).

(stream) #3

Chyba na AM2+ :slight_smile: Tak wyczytałem w Komputer Świat

(Robert Zgrzebnicki) #4

Wersja OEM oznacza, że system wolno zainstalować i aktywować tylko na jednym komputerze (pierwszym!). Licencja OEM zostaja przypisana właśnie do pł. głównej i po jej zmianie nie będziesz mógł już użytkować systemu (a przynajmniej nie w świetle prawa, gdyż jest to naruszenie głównego warunku licencji). Pozostaje przejście na Windows 7 RC albo zakupienie wersji BOX (o wiele droższej) XP/Vista. No i rzecz jasna jest jeszcze Linux.

(Mskitek) #5

Na AM2 i AM2+.

Po zmianie płyty będzie chodził ci system i aktywował się, ale nie będzie to już legalna wersja.

ps. am2 od am2+ różni się chyba tylko:

(Wiktor 1996 96) #6

Ekshibicjencja , prawda, pozostaje Ci sprzedanie mobo wraz z systemem oczywiście za dodatkową opłatą i kupić nie XP a poczekać i np kupić 7.

(Mskitek) #7

Albo "legalnie-nielegalna" wersja OEM. :smiley:

(Robert Zgrzebnicki) #8

@UP - Coś w tym stylu. :slight_smile:

(Emilmlo) #9

Zawsze można zgłosić, że płyta główna uległa awarii i aktywują system.