Płyta główna EPOX 8RDA3I i karta dzwiękowa USB ~ problem

Witam

Posiadam plyte glowna 8RDA3I. W lipcu tego roku kupiłem słuchawki Steelsound 5h z kartą dzwiękową USB . I od tamtego czasu mam problem z kartą USB.

Instalacja sterowników przebiega pomyślnie , karte USB widzi Windows, wszystko ładnie , pięknie , lecz podczas słuchania muzyki , szczególnie grania wystepują od czasu do czasu dzwine trzaski. Pojawią sie potrzeszczą i znikają . Nie jest to wina raczej sprzętu lecz sterowników , prawdopodbnie plyty glownej i tej karty (jakoś sie gryza ;/ ).

Dostalem inną identyczną karte USB i problem nie znikł wiec to nie wina sprzętu (słuchawki na karcie zintegrowanej grają pięknie 0 trzasków) . Zmieniałem juz USB raz zainstalowalem karte na przednim USB raz z tyłu jednak to samo. Testowałem na innym kompie problem nie występował…

Dzwiną rzeczą jest ze podczas występowania tzrasków wystarczy wejść w opcje karty zmienić ze słuchawek na głośniki i pozniej na odwrót i jest wszystko OK.

BIOS plyty glownej mam z 12/11/03 , moze to jest wina i coś z USB nie tak wtedy mzoe byc …

Prosze o pomoc…

Podstawowe pytanie bo nic o tym nie wspomniałes

A masz wyłączona w Biosie karte zintegrowana jak używasz tej na USB ??

nie mam wyłaczonej … spróbować wyłączyć ? nie próbowałem tego, ponieważ wiekszość ludzi isntaluje karte USB ine wyłączając dzwieku zintegrowanego , lecz w moim przypadku jednak to mzoe pomóc … przed wylączeniem karty zintegrowanej odinstalowac wszelkie sterowniki od dzwięku ?

UPDATE

Wyłączylem zintegrowany dzwiek w biosie , przedtem odinstalowałem wszystkie stery jednak problem nadal wystepuje ;/

Złączono Posta : 03.10.2006 (Wto) 21:01

Pomóż ktoś :frowning: