Płyta główna GA-MA78G-DS3H

Mam problem z płytą główna “jak w temacie”, a mianowicie nie włącza się za pierwszym razem, trzeba czekać około 3-5minut, aż się coś wyświetli, a potem sie wyłącza co jakiś czas. Nic nie da się zrobić, bo sie wyłącza lub zawiesza. Nie jest to wina zasilacza, bo jest nowy 460V.

Więc jest zepsuta czy co zrobić?

Zrób porządny reset Biosu przez wyciągnięcie bateryjki :arrow: viewtopic.php?f=7&t=267235

Przy okazji sprawdź podłączenie wszystkich kabli, a zwłaszcza dodatkowego zasilania.

Potem w biosie załaduj ustawienia bezpieczne (Fail-Safe).

:smiley: Jakieś firmy zasilacz?

od kiedy kupiłem tą płytę bios resetowałem z 3 razy, a i tak teraz będzie problem z ponownym załadowaniem kompa, bo jak sprawdzałem wszystko, wyciągałem procesor i sie ten “drócik” w procesorze skrzywił, więc chyba “po ptokach”…

a zasilacz z coolermaster

Jeżeli drucik jest wyprostowany i nie złamał się to spróbuj jeszcze raz włączyć. Jeżeli się uda to spróbuj zrobić aktualizację Biosu. Może pamięci wymagają podniesienia napięć? Podaj ich model.

Nie wiem czy opłaca mi sie ruszać ten procesor, chyba jednak na gwarancje wole wysłać, a pamięć to Geil PC6400 800MHz Cas5 i było napewno dobrze skonfigurowane, bo patrzyłem tam nie raz