Płyta Główna Gigabyte GA-EP35-DS3R DES IP35 s775

Witam! !!

Co myslicie o zestawie Intel Core 2 Duo E8200 2,66 Ghz z płytą główną Gigabyte GA-EP35-DS3R DES IP35 s775?

Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam piszących :wink:

Lepiej weź Foxconna P35a-s. Kupujesz tylko proc i płytę główną czy coś jeszcze? Jaki masz ten zasilacz 350W?

Pewnie ram też, bo ma DDR a potrzebne są DDR2.

nie no aktualny komp sprzedaje i kupuje nowy!

Foxconn, ale ten Gigabyte też niczego sobie :wink:

No to lepiej napisz ile kasy będziesz na niego miał.

DarkFox , jeśli Masz jakieś nurtujące pytanie co do tej płyty, chętnie odpowiem :slight_smile:

Nie będę wydawać o niej oceny, gdyż jako właściciel i użytkownik tego modelu, nie będę widziany jako osoba obiektywna.

Prawie, bo z dodatkiem C, ale bardzo podobne.

Cóż za fachowe podejście do sprawy! A swoją drogą, to chciałbym dowiedzieć się, które mobo lepiej da sobie radę w o/c: Foxconn, czy ten wasz Gigabyte? Bo moim zdaniem obie wykonane wzorowo i FSB leci nawet do 500MHz i brałbym to, co tańsze…

Ten gigabyte nie jest tak wzorowo wykonany. Chipset potrafi się dobrze nagrzać. Do tego ogromny radiator na nim, który z grafą grzeje kartę włożoną w gniazdo, pomiędzy nimi. Odległość między kartą włożoną w te gniazdo, a radiatorem chipsetu, wynosi około 1-2mm. Gdyby, można by było montować grafę, radiatorem do góry, mógłbym robić gofry.

Niefortunny pomysł na mocowanie owego radiatora,tj bolce ze sprężynami dociskającymi. Ponieważ radiator jest dość długi, więc przypadkowe, dosyć lekkie, dociśnięcie go z jednej strony, może spowodować jego odklejenie z drugiej strony (dłuższe ramie=mniejsza siła, jednym słowem dźwignia z podparciem).

To są wady, ale za to ma dużo zalet.

No to na placu boju pozostał tylko foxconn… Przynajmniej dla mnie.

Yeah, równie wielkie chłodzenie w fox’ie napewno lepiej daje sobie radę z odprowadzaniem dokładnie tej samej ilości ciepła z dokładnie tego samego chipsetu… (msi… msi… ;))

A nie zastanawiałeś się nad Abit’em IP35?? Mogę ją polecić bo u mnie spisuje sie na prawde świetnie…

Dla mnie zdecydowanie Gigabyte GA-EP35-DS3R

Wymienione fakty mogą być problemem, ale nie muszą. Odklejenie radiatora, będzie dotyczyło manualnej fajtłapy. Grzanie, owszem, gdy obudowa nie będzie wentylowana. Przy dobrze wentylowanej obudowie, duży radiator (warto zmienić pod nim pastę) może być zaletą, gdyż ma dużą powierzchnię odprowadzania ciepła. Dodatkowo, użebrowanie radiatora nie jest tak ściśnięte, jak z konstrukcji o mniejszych gabarytach. To może pomóc w obniżeniu temperatury (odprowadzeniu ciepła).

Co do Abita, ja mam do tej firmy już uraz. Z jednej strony “poważnie” wyglądający radiator, a z drugiej strony cięcie kosztów (25-30 problemów w postaci kondensatorów elektrolitycznych).

Jak dla mnie, dzisiaj (w tej granicy cenowej): foxconn i gigabyte

Darkfox, napisz jaki masz budżet i jakie części chcesz kupić do kompa… żebyś później nie narzekał, jak coś będzie wolno działać :P.

czy to znaczy że już nigdy abita nie kupisz?? Czy kupisz wtedy jak wszystkie kondensatory bedą porządne?

Kupię, jak wróci do renomy z dawnych lat oraz wypuści konkurencyjny model, który mnie zaciekawi. Dzisiaj cięcie kosztów, nie wpływa dobrze na tą markę.

Kondensatory to tylko przykład.

cosic_ktosik a tej płycie może pomóc dobra obudowa z dobrą wentylacją? czy może chłodzenie wodne za pomocą ciekłego azotu( -160 stopni yea) :wink: bo u mnie w mieście ciężka o Foxconna, ale rozpatrzę te płyty. A mój budżet aktualny to jakieś 2,56zl ale przewiduje wzrost do 2000zl wzwyż. W końcu od czego są rodzice :wink:

Dla mnie Abit IP35-E, MSI P35 Neo2-F(I)R, Foxconn P35a-s, Gigabyte EP35 DS3R to jeden pies, płyty osiągi mają pratycznie takie same wyniki, prędzej procek się skończy niż płyta, patrzyłbym która płyta ile funkcji dodatkowych oferuje

DarkFox , jak nie Masz wielkiego wyboru to bierz gigabytea, to jest bardzo dobra płyta. Jedyne co to, powinno się zadbać o dodatkowe chłodzenie w obudowie (2 wentylatory po 20zł sztuka, z przodu i z tyłu obudowy, bez nich miałem temp w idle ok. 50C, a to już jest dużo dla chipsetu). Ogólnie tej płycie nie można za wiele zarzucić, a wspomniane wady, mogą być jej zaletami, a sam teraz będziesz wiedział na co też trzeba zwrócić dodatkową uwagę (podczas montażu i użytkowaniu). Co do zalet, jest ich bardzo dużo.

rafal92 , ma ogromną rację, te płyty są oparte o ten sam chipset, i są w tej samej klasie cenowej, więc osiągi będą się różniły w granicach błędu statystycznego.