Płyta główna gigabyte ga-g31m-s2l błąd sterowników (?)


(Krzysztofe) #1

Witam! Otóż mam wielki problem z tą płytą główną ,a mianowicie sterownikami do niej ale po kolej. Trojan załatwił mój system więc jedyne co mogłem zrobić to w BIOSIE ustawić formatowanie dysku C. Włożyłem płytkę do windowsa XP , wszystko się wykasowało , zgrało itd i było ok. Jednak że jestem wielka noga w sprawach komputerowych okazało się że oczywiście potrzebuję sterowników. Moja płyta główna to gigabyte ga-g31m-s2l. Moja siostra ma laptopa , więc pomyślałem że ściągnę na niego sterowniki do mojego kompa i wszystko będzie ok. W internecie wyszukałem sterowniki do tej płyty głównej ze strony gigabyte i tutaj pojawia się problem , te sterowniki nie działają...Jedyny który działa to miejsce sieciowe. http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g31m-s2l/ tutaj jest od groma sterowników i na początku nie wiedziałem które pobrać. Pobrałem pierwszy do LANU bo wiem że on jest od internetu ale nie działał , wiec pobrałem 2 który zadziałał. No ale jak mówię pozostałe nie działają. W menedżerze urządzeń mam znak zapytania przy " kontloer magistri zarządzania systemem " ( w internecie wyszukałem że to dotyczy chipsetu który pobierałem na tej stronie gigabyte a który najwidoczniej nie działa ) oraz urządzenie Audio na High Definition Audio. Męczę się z tym i męczę i po prostu już nie wiem co mam zrobić. Ściągnąłem wszystkie te sterowniki , gdy się ściągnęły uruchamiam je a mimo to one dalej nie działają...Co mogę zrobić?


(Agatonster) #2

Krzuchuuu191 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(MariuszListecki) #3

http://download.gigabyte.asia/FileList/ … _intel.exe


(Krzysztofe) #4

No i pobrałem to co było w linku , potem uruchomiłem i dalej nic…nie działa…


(krejzol123) #5

A windows xp oryginalny czy jakieś przeróbki ?


(MariuszListecki) #6

Zakładam że wersja 32 bitowa ale może sie myle


(Krzysztofe) #7

Oryginalna 32 bitowa. Wgl tak apropo to mam pobrać te wszystkie wszystkie sterowniki z tej strony? Bo np. do lanu są 2 :frowning: Juz naprawdę nie wiem co zrobić :frowning:


(MariuszListecki) #8

Ten z napisem driver

http://download.gigabyte.asia/FileList/ … azalia.exe

http://download.gigabyte.asia/FileList/ … _intel.exe

http://download.gigabyte.asia/FileList/ … e_2kxp.exe


(Krzysztofe) #9

dobra co ruszyło. Z tym ze mam teraz problem z tym VGA. Uruchomiłem to , pojawił się folder w którym jest setup ale nie mg go włączyć. Ponieważ " ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania. Instalator zakończy działanie. ._. Jakieś propozycje co z tym zrobić ?


(MariuszListecki) #10

Sp pościągaj 2 i 3 do xp i powinno ruszyć

Grafika w biosię włączona


(Krzysztofe) #11

sp wczesniej sciagnalem ale tylko 3 i tera 2 nie mg : /


(igrek) #12

Nie ściągaj vga bo zapewne masz oddzielną kartę dedykowaną. Masz service packa 3?


(Krzysztofe) #13

Mam. Ale swoją drogą faktycznie grafika jest dużo gorsza niż przed tym formatem. Tzn nie jest tak ostra. Sterowniki do mojej karty graficznej już pobrałem ze strony nvidi.