Płyta główna Gigabyte K8NS i połączenie z internetem

Cześć mam płytę główną Gigabyte K8NS nForce3 250 i ma jakieś wejścia od kabla którym można połączyć dwa komputery w sieci lan chyba. I mam pytanie czy to też jest wejście takie że można podłaczyć komputer do internetu i będzie miec prędkość 10/100Mb. Bo nie długo kończy mi się umowa na nesostrade a dokładnie gdzies w listopadzie i się zastanawim czy zmienić na coś innego czy pozostać przy neostradzie. I jak bym zmienił na coś innego to czy bym musiał kupować odzielnie jakiś modem czy nie?I czy prędkość by wynosiła te 10/100Mb?? Ale chyba nie bo to zależy od dostawcy internetu jaka prędkość. Tu jest moją płyta

http://www.uno.pl/t_491/ga-k8ns/

jest do karta sieciowa :slight_smile:

można do niej podłączyć internet :slight_smile:

lub za jej pomocą utworzyć sieć lan z innym komputerem :slight_smile:

jak sam zauważyłeś prędkość będzie taka jaka oferuje twój dostawca netu :stuck_out_tongue:

ale jeśli stworzysz sieć LAN to między kompami podłączonymi do tej sieci będą takie transfery np 100 Mb (oczywiście to zależy też od odległości między kompami)

dostawcy neta dostarczają użądzenia niezbędbe do jego pracy :stuck_out_tongue:

z tym że jedne modemy są na usb a inne na karte sieciową :stuck_out_tongue:

Aha dzięki. A wiecie może czy w takim mieście małym jak Węgrów można by załozyć chello? Bo on jest tani i szybki. A jeśli jest to gdzie to sprawdzić?

I jak skończy mi się ta umowa na nesotradę to jak ją przedłuże to bedę mógł wźiąść tą opcję szybszą a taniej?? NP. 512kb/s za 28 zł chyba teraz jest.

Neostrada 512 za 28 zł(pierwszy rok) i 56 zł(kolejne dwa lata) jest z umową na 3 lata co jest bardzo nieopłacalne, trudno ci będzie potem przejść na inna opcje(np. po cenie promocyjnej) będziesz musiał poczekać aż 3 lata. Ja polecam, żebyś wziął umowę na 2 lata(33 zł pierwszy rok i 66 zł drugi rok) jest to bardziej opłacalne niż umowa na 3.