Płyta główna i 4 lub więcej gb RAMu

Witam! Posiadam płytę główną ASUS M3N-HD/HDMI. Chciałem do niej dołożyć dodatkowe 2 Gb Ramu. Aktualnie mam 2 Gb. Czyli chciałem mieć 4gb bo mi gry szwankowały bo zabierały 1,99Gb ramu. Dowiedziałem się że jak mam 32 Bitowy system i chce mieć 4 gb to system będzie rozpoznawał tylko maks. 3gb.

W obudowie komputera znajduję się równierz Karta Graficzna ATI Radeon 4850 HD Series, Procesor AMD 2,66GHz Trzyrdzeniowy, 500Watowy zasilacz, Napęd dysków SuperWrite Cd,Dvd,-R,+R,DL,I jakies tam jeszcze dziwne formaty płyt odczytuje. Komputer był składany w Komputroniku w Sierpniu 2008 roku i kosztował 3’600 około z monitorem 22 calowym. Bardzo mi zależy na tym ramie. Czy ktoś potrafi powiedzieć czy jakoś można tu coś zdziałać bądź najtaniej wymienić płytę czy cuś. Żeby poprostu wydać jak najmniej a osiągnąć 0 strat na taktowaniu procesora,Karty i reszty i mieć minimum 4Gb RAMu. POMOCY !!

Tylko że kolega najwyraźniej nie doczytał że moja PŁYTA GŁÓWNA najwyraźniej odczytuje maskimum 3 Gb ramu !!

SUUUUPER czyli to znaczy że płyta uciągnie 4x2Gb ramu tylko że muszę kupić system 64 bitowy ?! Extra! Jeżeli tak to mi odpisz że tak :slight_smile: Czy potrafisz mi jeszcze powiedziec czy jest coś w stylu Upgrade-a z 32 do 64 bitowego? Jak tak to zaoszczędziłeś mi pewnie ze ponad 1000 zł oraz dużo czasu, myślenia i potu. Dziękuje ci bardzo i pozdrawiam !

Licencja Microsoftu pozwala na zainstalowanie na kluczu wersji 32bit wersję 64bit (Vista, Windows 7) z dowolnej, niemodyfikowanej płyty.

Niestety nie ma możliwości upgrade - musisz wykonać czystą instalację nowego systemu.

Nawet jak mam wersje windows 7 32 bit professional OEM ? Czyli muszę poprostu mieć stary klucz i płytę 64 bitową ? mógłbym ją sobie wypalić z np. chomikuj ? :?: Nie mówię że chce mieć pirata tylko się pytam czy tak to będzie też legalne?

Tak, jak masz oryginał 32bity to możesz na jego kluczu zainstalować 64bity :slight_smile: