Płyta główna i Procesor

Na AM3, a za bardziej popularne zapłacisz 400 zł… Da się na niej podkręcać, odblokowywać rdzenie i jest dobrza.

Phenom II X4 925 ten procesor ma gniazdo am 2+ czy am 3

W końcu 925 czy 955 ? Oba mają AM3.

Ja posiadam ten procesor co masz zamiar kupić phenoma 2 x4 955 be , mam podkręcony mnożnikiem do 3, 9 . Pisałeś o gta4 chodzi wyśmienicie :stuck_out_tongue: . Ale w twoim przypadku zastanowił bym się jeszce nad tym sugerowanym juz i3 !Jest to wyjście wydaje mi się bardziej przyszłościowe jeżeli kupisz konkretne mobo . A jeżeli zdecydujesz się na tego phenoma to wez mobo na am3 + umozliwi podpiecie w przyszłosci nowszych procesorów od amd :slight_smile:

Aha ja jeszcze nie wiem który wybrać z tych dwóch jeszcze zobaczę jak z kasą . Podajcie jakieś płyty pod am 3 i pod am 3+ mniej więcej po tyle samo modeli

Am3 jest już nieopłacalnie kupować !!

A nie lepiej AMD Phenom II X4 960T + AsRock 970 Extreme3? Świetne połączenie, procesor który w wielu przypadkach daje się odblokować, co łącznie daje 6 rdzeni, płyta główna nadająca się do OC i na chipsecie, który obsłuży najnowsze potworki, jakie szykuje AMD.

bambustysiac ta płyta GIGABYTE GA-970A-UD3 AMD 970 SB950 AM3+ ma dwa wejścia PCI-E czyli że bene mógł podłączy dwie wart graficzne

muszą być połączone w SLI do tego jest specjalny kabel i złączę na karcie graficznej

Dodatkowo 2 karty muszą być identyczne nie można podpinać 2 różnych kart.

Większość mobo jak nie wszytskie ma kilka wejść pci-e np zeby podłączyć karte dzwiękową :slight_smile:

Dodane 31.01.2012 (Wt) 17:27

Lub w Crossfire zalezy czy masz karty od nviidi czy ati :smiley:

Niekoniecznie. Można zrobić CF z HD6990+HD6970, co daje łącznie 3xHD6970 (bo HD6990 to 2xHD6970). Niektórzy mają HD6990+HD6950, gdyż w tej drugiej udało im się odnaleźć egzemplarz, który można odblokować do HD6970. Tak więc chodzi raczej o te same układy graficzne.

A co myślicie o AMD Bulldozer testy na benchmarku pokazują że nie jest o wiele gorszy w grach od i5 2500k i i7 2600k. Niedawno dowiedziałem się że phenoma przestają produkować jak i atnonika czy ten buldożer jest przyszłościowy?

To już najsłabszy Phenom II jest lepszy od Buldozzera… Nie wyszło im po prostu :stuck_out_tongue:

Buldozzera do i5 2500k to jak porównywać Poloneza z 1995 r. do Mondeo z 2010 r.