Płyta główna - jaką polecacie do 130zł?

Kupiłeś płytę bulk, jest ona tańsza ze wzgledu na te braki.

Ale jak nie dołączyli sterów to widocznie po uruchomieniu samo się zainstaluje, chyba że stery są dostępne w necie ?!

A ta ‘‘maskownica’’ to konieczna ? Bo w mojej obecnej płycie ECS-a nie mam chyba tego…

PS.

Jeszczę nie kliknąłem na Kup Teraz tylko na Dodaj do Koszyka - a to różnica.:wink:

http://pictap.pl/image-76FB_4DA435A8.jpg takie coś do zakrycia plyty głównej z tyłu obudowy

Ah, już wiem.:smiley:

A co do tej płyty, to znasz jakąś tanią wraz z tą maskownicą, sterami i takimi parametrami tak jak ta, co podałem do niej linka ?;>

http://allegro.pl/gigabyte-ga-h61m-ds2- … 63045.html tylko że nie ma USB 3.0; albo ta z usb’kiem http://allegro.pl/ms-7707-core-i3-i5-i7 … 90914.html tylko że ta wymaga zewnetrznej karty grafiki. Tą pierwszą polecam w tej cenie

Dobree,:slight_smile:

Tylko obecnie mam w kompie kontroler USB 2.0 więc jak kupować drugą płytę to niech by już miała te 3.0 :slight_smile: , a co do tego że nie ma zintegrowanej grafiki (ta druga) to nie problem, bo miałem i tak dokupić grafę z 512MB, ale na zintegrowanej nie pograłbym podobno w jakieś gry typu GTA SA, Resident Evil 5 ? A ile ta zintegrowana miałaby wogóle pojemności w MB ?

porownanie-intel-3000-zewnetrznych-kart-graficznych-t500964.html

Ale ta płyta jaką kartę ma ? Tzn. Jakiej pojemności ?

Radeon hd 3000 - mam identyczną płyte,karta do 1gb współdzielnej pamięci ram (zżera ci 1gb od ramu),jak masz dobry zasilacz to możesz kręcić karte grafiki do 2000mhz (tak mi przynajmniej w biosie pokazuje xd)

Obecnie zintegrowane karty są w procesorach, a nie płytach. W Twoim przypadku najrozsądniej będzie wybrać zakup na “raty”, czyli najpierw platforma (i korzystanie ze zintegrowanego układu graficznego), a w przyszłości zakup normalnej karty.

Celeron G530/540/550 + tania płyta na chipsecie H61 + 4GB DDR3 = ~380 zł

Celeron G1610 + tania płyta na chipsecie B75 (USB 3.0, SATA III) = ~430 zł

W obu procesorach siedzi karta na poziomie HD 2000 (Intel nazywa je po prostu HD, bo w stosunku do HD 2000 są okrojone z kilku funkcji, ale w grach mają właśnie jej wydajność). Do starszych tytułów się nada (takie GTA SA na pewno pójdzie na maksymalnych detalach), do niektórych nowszych także (oczywiście przy niskiej rozdzielczości/ustawieniach).

Problemy są dwa, trzeba dysk pod SATA (nowe płyty nie mają już wejść IDE, a ewentualnego bawienia się w przejściówki nie polecam, chociaż podobno działa) oraz zasilacz. Nie musi być mocny (taki zestaw bez karty nie dobije nawet do 100W pod maksymalnym obciążeniem), ale markowy.

Czyli najprościej mówiąc zakupię ze zintegrowaną kartą, ale będę mógł dokupić se zewnętrzną. Ale muszę taką płytę brać, co ma blaszkę, i stery na płyycie.:slight_smile:

Dodane 13.02.2013 (Śr) 23:02

Ale to jaką tak w cenie do 150zł mam brać płytę bo już sam się pogubiłem ??:smiley:

Tylko aby miała maskownicę, sloty DDR-3 oraz USB 3.0.

Dodane 14.02.2013 (Cz) 23:03

Jest ktoś czy nie ? :))

Dodane 16.02.2013 (So) 9:53

Dobra, nie będę dalej wałkował tego tematu, skoro nikt nie pomaga…

Wybiorę którąś z tych płyt, wątek można zamknąć bo moim zdaniem już został wyczerpany. Dzięki za pomoc!