Płyta główna - jaki procek?

Będzie ciężko zdobyć.

Komisy i giełdy,ostateczność to Allegro.

Kupuj tam gdzie będziesz w razie czego mógl odzyskać kase.

Znajomy powiedział, żebym jednak poszukał na allegro… Znalazłem coś interesującego i po konfrontacji z moim znajomym informatykiem doszliśmy do wniosku, iż będzie to dobry zakup…

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59372458

UPDATE

Niestety za wcześnie się ucieszyłem… Płyta główna z tym prockiem nie wstaje :frowning:

Wkładam go do socketa i nie wydaje żadnych dźwięków… Nic się nie dzieje…

Procesor sprawny, bo na innej płycie próbowany…

Czy da się coś zrobić, aby zadziałał procesor na p6bat-A+?

Kolega przyniósł mi płytkę, która ma na sobie tylko napis MED2000… Widzę tyle, że są na niej wejścia dodatkowe na kartę dźwiękową i USB (nie mówię o portach z tyłu, ale wejściach na płycie) i zaproponował mi wymianę za dopłatą 40zł… Procek na tej płycie startuje… Lecz płyta nie ma zworek, żeby podkręcić procka, w BIOS-ie też nie ma takich funkcji…

Czy dokonać wymiany? Gdzie mogę znaleźć więcej informacji o tej MOBO?

Poradźcie coś, bo już mnie siły opuściły :frowning:

Włóżcie obojętnie jakiego procka jaki obsługuje płyta, bo podejrzewam że flaszowanie biosu płyty się nie powiodło.

Sprawdź czy nie ma zworki na płycie na FSB 66/100,chyba podesłałem manual do tej płyty to poczytaj.

MED2000 - podejrzewam że to nazwa firmy,nie kupuj nie znanych produktów.

Jak już to trzeba płytę uruchomić i odczytać jej typ,obejrz dokładnie laminat i spisz wszystko co znajdziesz.

Dostałem książeczkę do niej. Zworka jest:

Normal - piny 1-2

Force 100Mhz - piny 2-3

I komp ani na tej ani na tej nie wstaje…

Flashowanie nieudane :o

No wszystko było jak należy… Proc 300MHz startuje na niej… A ta płytka bez upgrade’u miała łykać procki do 850MHz

A ten nowy jak dasz na FSB66 to też nie startuje.

Zobacz jak tam regulacja napięcia rdzenia,może w biosie trzeba ręcznie ustawić dla P700.

Albo co z biosem lub płytą nie tak.

Kumpel mi powiedział, że jest to płyta no-name , serwerowa. Sama sobie ustawia wszystko… W BIOS-ie nie można nawet ustawić FSB ani taktowania. Zworek również nie ma…

A może to jest problem… Jak to ustawić?

Masz manual - zworki lub opcja w biosie.

Tak więc ani slot 1 ani socket 370 nie uruchamia się z P III

Na przelotce, którą stosowałem, również jest PGA 370

No i na tej płycie, którą chce wymienić ze mną znajomy, również jest PGA 370 , ale tutaj łyknęło bez problemu - przypomnę, że ta płyta nie ma zworek ani nawet opcji w BIOS-ie, aby manualnie ustawić jakieś parametry procka, czy chociażby go podkręcić…

Za to p6bat-A+ ma takie opcje… Ale aż dziwi mnie, czemu nie działa…

Szukałem w sieci ustawień, jakie należy wcielić dla tego Pentiuma III:

:arrow: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59372458

Bo zworka pozwala mi na ustawienie jedynie System Bus Frequency Select Jumper - Normal i Force 100MHz.

A za to w BIOS-ie:

CPU Internal Core Speed - tutaj jest na Auto. Jak dam na Manual , uaktywniają się 2 funkcje:

CPU Host BUS Frequency oraz CPU Core:Bus Freq. Multiple

mogę również ustawić napięcie rdzenia:

CPU Core Voltage

Tak więc ładuję swojego Celerona 300 w tą płytę, otwieram BIOS, kombinuję… Zapisuję zmiany, wyłączam komputer, wymieniam procka, uruchamiam i… cisza :frowning:

Różnica jest jedynie taka:

s370 - po prostu cisza, chodzi zasilacz, kontrolki się świecą, ale cisza…

slot 1 - to co powyżej, ale po 10 sekundach około komputer sam się wyłącza…

:frowning:

UPDATE…

:expressionless:

Załamany zacząłem szukać coś o tej płycie no-name serwerowej…

Oprócz numeru MED 2000 VER:2 między AGP a PCI 1, znalazłem koło kondensatora małą rameczkę z napisem:

MICRO-STAR,

MODEL MS

6318

No więc postanowiłem wpisać to no google…

Napisałem coś w stylu:

Micro-Star +MS +6318

A że mam Firefoxa, to on ma zintegrowaną szukajkę po prawej stronie… Ale ja - gapa - wpisałem powyższą frazę w pasku adresu ;/

Już chciałem anulować, kiedy moim oczom ukazało się zdjęcie tej płyty i cały manual w formacie pdf :o:o:o:o:o

:|:|:|

Jestem w szoku :expressionless:

JN możesz looknąć i powiedzieć, co sądzisz o tej płycie?

:arrow: MANUAL

No więc na tej płycie może się okazać że nie pójdą procki powyżej 550,lub macie bios nie taki lub skopana aktualizacja.

A jaka to rewizja bo było kilka - zobacz.

Nad tą płytą się warto zastanowić,obejrz ją dokładnie i przetestuj(rozgrzej) jak serwerowa bo może być przegrzana(wrzuć test obciążeniowy i niech testuje z kilka godzin) i decyduj.

A gdzie w ogóle mam tego szukać?

Bo szczerze powiem, że nie mam pojęcia :expressionless:

Jakiś numer?

wpisane jest między AGP a PCI: MED 2000 VER:2

Była na serwerze i obsługiwała 138 osób. Ma wymienione kondensatory…

Właśnie kopiuję dane na CD i przeniosę system na tą płytę… Zobaczę, jak to chodzi…

A zastanawia mnie jedno… Dlaczego jest napisane w manualu, że płyta wspiera overclocking… A nie ma zworek i w BIOS-ie też nic takiego nie widzę… :expressionless:

Prawdopodobnie to 2.

Płyta miała 3 wersje to co ja znalazłem 1,2,5.

To jest wydanie serwerowe - może specjalne i nie wiadomo, czy to manual od niej.

Wrzuć ms 6318 i zobacz.

Porównaj rysunek z manualu z płytą - choć na oko mogą być takie same,ale różnić się elektroniką i biosem.

Znalazłem coś takiego do wersji 2 w dziale manual na stronie MSI POLSKA:

:arrow: Manual - spakowane pdf-y

Co do wersji - są tam 1,2,3,5

Jednak w manualach wersji 1 i 2 nie ma wejścia na USB

Ono pojawia się dopiero w wersji 3.

Ale jak otworzysz manual do v.2, to po prawej na dole dodaj USB 1 i masz dokładnie tą płytkę, co mam u siebie w domu…

Wersja 5 już ma inne rozmieszczenie SoundBlaster i bateryjki… Ale ma również USB

I co o tym sądzisz? To jakaś special version?

W każdym manualu pisze praktycznie to samo…

Też przeglądałem manual i wygląda nieźle.

Zostaje ewentualnie sprawdzić tylko jej sprawność.

Ile gość za nią chce.

Chce ode mnie tą płytke p6bat-A+ i 20zł

Jeszcze mam pytanie - napisane jest o tym wsparciu dla overclockingu

Ale ta płyta nie ma zworek… A w BIOS-ie patrzył mój kolega i też za bardzo nie ma choćby takich opcji jak w p6bat-A+

Czy może wiesz, albo a podstawie manuala potrafisz powiedzieć, gdzie takie opcje się znajdują?

To sprawdź ją i jak dobra to bierz.

UPDATE

Faktycznie coś mi na oczy padło z tym USB.

O USB wspominałem przy okazji szkicu płyty…

USB mam 2 wejścia z tyłu 2.0 + jeszcze dodatkowe na płycie główne, aby podpiąć do panelu przedniego - te są 1.1

:slight_smile:

A co z BIOS-em?

Nie patrz na to co piszą w manualu,bo to faktycznie może być jakaś wersja specjal tej płyty i o podkręcaniu zapomnij.

Chyba że jaki nowy bios - ale tu duże ryzyko.

Brak dokładnego typu i opisu płyty.

Rozumiem…

Odpalę sobie tą płytkę teraz i zobaczę dokładnie, co tam się dzieje…

Można jakoś zidentyfikować płytę z poziomu początkowego i BIOS-a?

Przy starcie systemu wyświetla parametry,poczytaj.

Zobacz co Everest powie.

Ale zawsze najdokładniejszy jest odczyt z laminatu płyty lub książki do niej.

Więc BIOS umożliwia mi ustawienie taktowania pamięci RAM.

Nic poza tym…

Opcje przeczytane przez BIOS są takie: Pentium III 700 (100x7)

I nic nie da się z tym w BIOS-ie zrobić…