Płyta główna MSI p4m890m nie rozpoznaje urządzeń SATA

problem jest w tej postaci że nie czyta mi wejść SATA a wiem ze nie są zniszczone wejścia chodzi ze nie było baterii na płycie i raczej bios się usunął a czytałem że po wyciągnieciu baterii bios ustawia się do wersji podstawowej a ona nie czyta wejść SATA czy możecie mi pomóc jakoś Dokładny model płyty to msi p4m890m

Jak bios mógł się usunąć? Od tak sobie, bo mu się nudziło? Gdyby bios się usunął, to pecet by się po prostu nie uruchomił. Jakoś nie mogę zrozumieć twojej wypowiedzi. Spróbuj jeszcze raz, po kolei i jak Pan Bóg przykazuje.

oto chodzi ze po wyciągnięciu baterii w płytach msi bios przywraca się do podstawowej wersji i akurat u mnie nie czyta wejść SATA przepraszam za drobny błąd i nie wiem co zrobić bo nie czyta mi akurat dysku na wejście SATA

Dobra, już lepiej :smiley:

W miarę możliwości spróbuj podłączyć inny dysk SATA. Być może problem sprawia dysk, a nie kontroler.

tomek7700 , to nie bios wraca do wersji podstawowej tylko jego ustawienia wracają do ustawień podstawowych w których kontroler SATA może być odłączony (trochę to dziwne) Musisz wejść w ustawień Biosu i zmienić te ustawienia w sposób dla siebie wygodny.

Tu masz wszystkie opcje biosu opisane http://www.searchengines.pl/USTAWIENIA- … 86966.html wejdź i ustaw :slight_smile: