Plyta główna na 775

Jak w temacie zastanawiam się nad kupnem nowej płyty głównej na 775 i szczerze nie bardzo mam pojęcie jaka była by najlepsza. Na starcie dodam iż chciał bym przeznaczyć na nią max 200 zł. Co do mojego PC

Obecna płyta główną jaką posiadam to Gygabyte GA 81945GZME-RH

Procesor: Intel Dual Core E6700

Pamięć 2xDDR2 667mhz

Grafika Geforce 9800 gt

P.S upatrzyłem cos takiego myslicie ze sie nadaje ? http://www.kurtmedia.pl/product-pol-124 … ICH10.html

Czy ze starą jest coś nie tak? jeśli działa, to zbędna inwestycja.

znaczy się tak , pare dni temu kupilem nowego procaka (jak wyżej dual core e6700) kiedy sprawdzalem czy moja plyta go obsługuje pisało ze tak , po zmianie go ze starym ( dual e2180) jakos niebardzo zauważyłem poprawe fps czy czego kolwiek , jak niedawno bardzej dogłebnie przesłedzilem na stronie Gygabyta specyfikacje mojej płyty to znalazlem motyw ze płyta mojego nowego procka obsługuje ale na jakieś FSB ma limit max 800 a procek ma ze chodzi na 1066 , nie znam sie na tym ale fakt ze niema róznicy miedzy lepszym a gorszym prockiem troche wkurza a szukajac w google znalazlem aby fora z “podobnymi” problemammi i radziłi wymiane płyty głównej co ponoc pomagało . Jak zaznaczyłem wczesniej nie znam sie jakos super na tym dlatego pisze :wink:

A będziesz umiał sam wymienić matke?

z wymiana nie powinienem miec problemu bo stara montowalem sam i jakos te pare lat dobrze pociagnela, ogolnie to z zamontowaniem censci nie mam problemu niewiem poprostu jakie kupic najlepiej

Mogłeś się tutaj zgłosić zanim zakupiłeś procesor. Wymiana e2180 na e6700 to nie był Twój interes życia, a i pchanie się w 775 na dzień dzisiejszy nie ma już większego sensu :frowning: