Plyta główna na 8 giga ram ddr2?

sa juz moze na rynku plyty glowne z mozliwoscia wpiecia do nich 8 giga ram ddr2??chodzi oto zeby zamontowac na niej 4 kosci ram ddr2 po 2 giga kazda,bo wiem ze sa juz takie pamieci

a po co ci 8gb pamięci ?? są takie płyty główne, na np chipsecie ip35/pro tudzież na chipsetach nforce seria 6.

spoko znalazlem nawet taka co ma 4 gniazda ddr2 i mozliwosc rozbudowy do 16 giga,pytalem o taka plyte z ciekawosci ale i tak zanim beda pamieci o wiekszej pojemnosci niz 2 giga to plyty obslugujace 16 giga nie maqja zbyt wielkiego udzialu na runku

Moja płyta ma ponad rok a mogę w nią wpiąć 16 GB ramu ddr2 800mhz ale ciężko znaleść kość ddr2 o pojemnosci 4 gb w dual chanel

PS.

Planuje kupić teraz 2 x 1 gb to bede mnial razem 3 gb :slight_smile:

Jasne , że są takie płyty , ale dzisiaj wystarczy Ci 2 gb ram :wink:

4gb to jest juz extrema :stuck_out_tongue:

2gb to takie optymalne…

8gb w życiu nie wykorzystasz… (chociaż przy włączonym far cry, nfs:c, td:u, tr:a powinno się wypełnić :D)

wykorzystasz ale tylko z 64-bitowym systemem bo 32-bitowy obsluguje jedynie 4gb ramu :wink:

dodam jeszcze, że taki XP obsługuje średnio około 3.5GB

vista 32 trochę więcej :slight_smile:

nawet PAE nie pomaga;p

@klopas nie patrz na komputer jedynie pod kątem gier, z takiego ramu to jedynie skorzystają profesionalne progsy do np: grafiki, animacji itp:

Ja mam tylko 1 G ramów i wystarcza przy standardowych grach np. Pro Evolution Soccer 6, wersja 2008… Na Viście Ultimate wykorzystałem 980 RAM podczas słuchania muzyki, włączonego filmu w tle, jednocześnie nagrywając w Nero płytę dvd :slight_smile: