Płyta główna nie działa z dwoma modułami RAM

Witam, mam problem otóż dzisiaj złożyłem komputer, tutaj specyfikacja:

Procesor: Intel core i5 2500.
Karta graficzna: GTX 660 TI Gainword Phantom
Płyta główna: MSI MS 7728
Zasilacz: Corsair VS550W
Dysk: HDD baracuda

Problem mam taki, kiedy podłączam oba ramy, 2x4gb DDR 3 1600mhz i włączam komputer, to komputer się włącza i normalnie pracuję, ale nie wyświetla się obraz na monitorze, i piszę “Brak sygnału”. Kiedy jednak wyjmę ram ze slotu dalszego od procesora komputer się uruchamia i normalnie wszystko działa, można pracować. Więc zauważyłem, że działa tylko wtedy, kiedy podłącze jedną kość w slocie pierwszym od procesora. Kiedy podłącze jedną kość w slocie dalszym również nie działa. Ram jest dobry, gdyż sprawdzane były u innej osoby i wszystko było dobrze.

RAM 1333/1066 MHz

Tak wiem, że płyta obsługuję maksymalnie 1333mhz, ale to nie ma znaczenia, bo płyta i tak zniża to do tej wartości, a nawet jeśli to dlaczego działąją tylko wtedy kiedy podłączy się jedną pod pierwszy slot?

Nie wiem jaką masz wersję biosu ale możesz spróbować flash do najnowszej może wtedy będą pamiątki chodzić.

Płyta używana czy nowa?

Używana, ale w bardzo dobrym stanie.

Spróbuj włożyć wolniejszą pamięć.

Nie mam innych ddr3 w domu.

Nie mając dedykowanej pamięci nie sprawdzisz sprawności płyty.

no jak to nie mam? Mam ddr3 …

Miałem na myśli to co już wcześniej napisał KAZDAN63

BIOS (209 ?)
CPU Spread Spectrum lub coś podobnego ?

po polsku …xD

A co do mojego biosu to pisze “E7728IM7.208” to chyba to.

Widziałem 209 .
Czy w BIOS-ie jest opcja CPU Spread Spectrum lub o podobnej nazwie (powinna być włączona) ?

U mnie w płycie muszę chyba ze dwadzieścia razy je wkładać i wyciągać by w końcu obie działały więc może to ten sam problem

Cpu Spread Spectrum to redukcja zakłóceń elektromagnetycznych . U mnie po podkręceniu INTEL CORE I5-4690K do 4x4,2GHz (1,375V) i wyłączeniu tej funkcji , BIOS przestał w ogóle widzieć RAM 2x4GB (sloty RAM obok CPU) . Na platformie AMD (970 PRO) tak się nie dzieje .

Wyłącz w BIOS ustawienia SPD (automatyczne) i ustaw ręcznie szybkość na 1333. Sprawdź też opóźnienia pamięci (np parametr CL) i ustaw na większe wartości (zakładam, że jedna z kości ma inne wartości).

No tak, tylko, że ja nie mam nic prawie w tym biosie, jest tak mało opcji, że to szok E7728IM7.208 - To mój bios.

Jestem pewny, że płyta jak i ram sa sprawne.