Płyta główna nie widzi dysku twardego

Witam.

Naprawiam w szkole komputery i mamy problem z trzema, a mianowicie podczas instalacjii systemu win xp nie wykrywa dysku twardego więc trzeba mieć dyskietkę ze sterwnikami.

te sterowniki to raid ??

bo z tego co wiem i robiłem u siebie na komputerze to raid to połączenie 2 dysków (wiem niechce się tu rozpisywać ) :stuck_out_tongue:

Płyta to Asus niepamiętam już ale coś stara płyta główna bo potrzebuje stery do dysku …

Jak moglibyśie mi pomóc rozwiązać ten problem …

Podczas instalacji systemu muszę nacisnąć F6 i włozyć dyskietkę ok ok tyle wiem … ale wyświetla mi się błąd że pliki z dyskietki są uszkodzone i tyle …

Zrobiłem tak na innym nowszym komputerze zainstalowałem na dysku xp i tylko przełożyłem dysk do tego starego ale płyta nie widzi dysku twardego znaczy w biosie nie widzi a podczas ładowania systemu raz przeleci i reset …

Nie, potrzebujesz sterowników do SATA (z nimi zapewne jest sterownik do RAID).

Podaj model płyty głównej.

no właśnie jestem w domu i już zapomniałem jaki to model ale asus i coś takiego ***-mx/s

Problem z dyskiem/kablem/kontrolerem.

ale na innym kompie dysk chodzi wspaniale

Dodane 12.02.2013 (Wt) 20:58

oto mi chodzi te sterowniki mam je na dyskietce ale podczas czytania piszę że są uszkodzone pliki

ULi SATA/RAID controller driver

Dodane 12.02.2013 (Wt) 21:23

znalazłem jakiś program co zainstalował mi stery na dyskietke zobaczymy …

Dodane 13.02.2013 (Śr) 18:23

mam system xp i muszę dograć na płytę te stery od dysku ale jak n lite ?? i co dalej ??

Dodane 19.02.2013 (Wt) 22:08

dogrywałem tym n Lite i nic z tego może jakieś gotowe instalki ??